X
Venüs Başak Burcunda

9 Ekim Venüs Başak Burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs Başak Burcunda Toprak Elementinin Değişken formunda yer alır. Bu değişkenlik, mükemmellik arayışı içinde, bir yere yerleşememesine sebep olacaktır. “Hangi stil daha iyi, hangi yatırım daha güvenli, hangi tarzı seçerek yaratabilirim?” Tüm bu sorular mükemmellik arayışı içinde, şekillenememeye sebep olabilir.

Bu yerleşim kişinin kalbini tam anlamıyla açmasını zorlaştıracaktır; çünkü “Hangi sevgili en mükemmel, kim bana daha uygun, kim benim eşim olabilecek mükemmel özelliklere sahip?” soruları narsistik bir yerden değil, oldukça yoğun bir çaba ve arayışın sonucu olarak ortaya çıkar. Bu alan biraz acılı olabilir. Kişi ilişkiyi ister ama bir türlü kuramaz. Bu sebeple burası bakir/bakire bir alan olarak kalabilir.

Üstelik ilişkilerde yolunda giden şeylerden çok yürümeyen noktalara daha fazla odaklanır; çünkü aynı zamanda tamir etmek ve iyileştirmek isteyecektir. Her şeyin daha iyisi ve daha güzeli vardır. Daha değerli ve daha çok arzu edilen bulunabilir. İlişkilerde yürümeyen şartları analiz ederek bir çıkış noktası bulmaya odaklanacaktır.

Kurban/kurtarıcı rolleri burada çok güçlüdür. Zor durumda olan kişiler, zayıf kişiler, dayanıksız ve güçsüz kişiler, yardıma ihtiyaç duyanlar, kurban durumunda dışlanmış ve dışarda kalmış olanlar bu konum için oldukça çekici ve caziptir.

Venüs Başak burcunda ağaçların güzelliğinden büyülendiği için büyük bir ormanın parçası olduğunu unutabilir. Dolayısıyla bu dönemde bizler de fazlaca eleştirel ve detaycı olmaktan, bütünü kaçırarak sıkışabiliriz. Hayatı akışına bırakarak zevk alabileceğimiz yerde, bir şeyleri çözmek ve daha iyi yapabilmek için fazlaca çaba sarf edebiliriz. Venüs 8 Kasım’a kadar bu konumda hareketine devam ederken, yaratmak ve üretmekten ziyade yolunda gitmeyen konuları çözmek ve kusurları kapatmak için çalışabiliriz.