X

İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra, üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 3 sene bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra aile şirketinde finans konusunda çalıştı.

2001 yılında Astroloji Birliği Derneği’nde (Astrobil) düzenlenen eğitim programına katıldı. İki sene süren temel ve ileri seviyedeki eğitim programını birincilikle bitirdi. Takip eden senede aynı dernekte Klasik Astroloji eğitimi aldı. 2004 yılında, İngiltere’deki FAS’ın – Faculty of Astrological Studies – uzaktan eğitim programına katıldı. 2005 yılında, sınavlarını aldığı sertifika programından sertifika almaya hak kazandı ve sertifika dalındaki En İyi Yorumlama Projesine verilen Lindsay Rademacher Award ödülünü almaya layık görüldü. 2004 yılından itibaren her sene FAS’ın Oxford’da düzenlediği yaz okuluna katılan Erduran, burada Liz Greene, Robert Hand ve Melanie Reinhart gibi dünyaca ünlü astrologlardan ders alabilme fırsatını yakaladı. 2007 ve 2008 senelerinde FAS’ın Londra’da devam eden derslerine katıldı. Aynı zamanda Londra’da bulunan CPA (Centre of Psychological Astrology)’nın seminerlerine katılma fırsatı buldu. Nisan 2008’de NLP (Nöro Lingustik Programlama) Pratisyenlik Sertifikasını, başta NLP’nin kurucularından Richard Bandler olmak üzere, Paul McKenna ve Michael Neill’in programına katılarak aldı. Yine Kasım 2008’de NLP Master Pratisyenlik Sertifikasını Richard Bandler’ın programına katılarak aldı. 2011 senesinde FAS’ın diploma seviyesindeki çalışmalarını tamamlayarak diplomasını almış ve FAS’ın tavsiye ettiği danışman astrologlar listesine girdi: Locate an Astrologer. 2010 – 2011 seneleri arasında NTV Hafta Sonu Programında izleyiciyle buluşarak, psikolojik astrolojiyle gökyüzü hareketlerini yorumlamıştır.

Meditasyon Çalışmaları

2002 senesinde başladığı yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarına, 2008 senesinden bu yana şimdiki masterları Sun Woo ve Ji Woo hocalarla devam etti ve 2010 senesinde Zenerji tekniklerini öğrettiği Zen Meditasyonu hocalığına başladı.

Dışavurumcu Sanatla İfade

2017 senesinde Dr. Avi Goren-Bar’ın, İstanbul Bilgi Üniversitesiyle ortak yürüttüğü Dışavurumcu Sanat Terapi eğitimini tamamlayıp sertifikasını aldı.

Haziran 2017’de Londra’da BAAT’nin (The British Association of Art Therapists) yaz programına katılıp ve Ekim 2017’de Atina Harokopio Üniversitesinde düzenlenen 3. Dışavurumcu Sanat Terapi Konferansında, Astrolojik Arketiplerin ilişkilerimiz üzerinde etkisini ele alan bir atölye çalışması yaptı.

Temmuz 2018’de Londra’da Roehampton Üniversitesinde düzenlenen Dans ve Hareket Psikoterapi yaz programına katıldı.

Erduran çalışmalarında astrolojinin psikolojik ve ruhsal boyutunu vurgularken, eğitimini aldığı pek çok farklı disiplini bir araya getirdiği çalışmalar yapmaktadır. AA (Astrological Association of Great Britain) ve APAI (The Association of Professional Astrologers International) üyesidir.