X

İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra, üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 3 sene bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra aile şirketinde finans konusunda çalıştı.

2001 yılında Astroloji Birliği Derneği’nde (Astrobil) düzenlenen eğitim programına katıldı. İki sene süren temel ve ileri seviyedeki eğitim programını birincilikle bitirdi. Takip eden senede aynı dernekte Klasik Astroloji eğitimi aldı. 2004 yılında, İngiltere’deki FAS’ın – Faculty of Astrological Studies – uzaktan eğitim programına katıldı. 2005 yılında, sınavlarını aldığı sertifika programından sertifika almaya hak kazandı ve sertifika dalındaki En İyi Yorumlama Projesine verilen Lindsay Rademacher Award ödülünü almaya layık görüldü. 2004 yılından itibaren her sene FAS’ın Oxford’da düzenlediği yaz okuluna katılan Erduran, burada Liz Greene, Robert Hand ve Melanie Reinhart gibi dünyaca ünlü astrologlardan ders alabilme fırsatını yakaladı. 2007 ve 2008 senelerinde FAS’ın Londra’da devam eden derslerine katıldı. Aynı zamanda Londra’da bulunan CPA (Centre of Psychological Astrology)’nın seminerlerine katılma fırsatı buldu. Nisan 2008’de NLP (Nöro Lingustik Programlama) Pratisyenlik Sertifikasını, başta NLP’nin kurucularından Richard Bandler olmak üzere, Paul McKenna ve Michael Neill’in programına katılarak aldı. Yine Kasım 2008’de NLP Master Pratisyenlik Sertifikasını Richard Bandler ve John La Valle’nin programına katılarak aldı. 2011 senesinde FAS’ın diploma seviyesindeki çalışmalarını tamamlayarak diplomasını almış ve FAS’ın tavsiye ettiği danışman astrologlar listesine girmiştir: Locate an Astrologer. 2010 – 2011 seneleri arasında NTV Hafta Sonu Programında izleyiciyle buluşarak, psikolojik astrolojiyle gökyüzü hareketlerini yorumlamıştır.

Erduran hayatında astrolojiye geniş zaman ve emek vermektedir. 2003 senesinden bu yana astrolojik danışmanlığa katkısı olduğunu düşündüğü kişisel gelişim çalışmalarına katılmaktadır. Yoga ve meditasyon çalışmalarına kişisel düzeyde devam etmekle birlikte 2010 senesinden beri Zen Meditasyonu hocalığı yapmaktadır. Çalışmalarında astrolojinin psikolojik ve ruhsal boyutunu da vurgulamaktadır. AA (Astrological Association of Great Britain) ve APAI (The Association of Professional Astrologers International) üyesidir.