X
Temmuz 2023 Yengeç Burcunda Yeniay

17 Temmuz’da 24⁰ Yengeç Burcunda gerçekleşen Yeniay yeni başlangıçları müjdeliyor.

Yengeç Burcu duygular, sezgiler, sevgi, bağlılık, koruma, ev, yuva ve güvenlik gibi temel temaları sembolize eder.

Peki, bunlar aslında ne demek?

Kime, neye dair?

Nerede ve nasıl?

İlgimiz ve algımız sürekli olarak dışardayken, bizler de bir şeyleri dışarda düzeltmeye ve tamire çalışarak aynı döngüleri tekrar tekrar yenileriz. Fakat aslında her şey, bizim özel mikro kozmosumuzda tam da merkezde gerçekleşmektedir.

Merkür/Jüpiter açısı bu dönemde, gereğinden büyük beklentileri ve vaatlere dikkat çekiyor.

20 Temmuz’da kesinleşecek Mars/Satürn karşıtlığı, hedeflere ulaşmak isterken önümüze çıkabilecek engelleri gösteriyor. Büyük planlarımız olabilir; fakat detaylara takılıp kaldığımız için ilerleyemiyor olabiliriz. Bu süreçte yapamadıklarımızdan dolayı kurban rolüne bürünme eğilimi ya da başkalarını kurtarmaya çalışma girişimleri çokça gözlenebilir. Kurban/kurtarıcı rollerine dikkat!

22 Temmuz’da kesinleşecek Güneş/Plüton etkileşimi Ay düğümlerini de içine alarak çoğumuz için bir miladı göstermekte…

Değişim, dönüşüm ve temizlenme, işimize yaramayanları bırakmak ve önemli alışkanlıklara veda etme zamanındayız! Hayatın gerçekleri bizi fazlasıyla dibe çekiyorsa çırpınmadan burada kalarak gözlem yapmak dönüşüme yardımcı olacaktır. Geçmişten gelen konular ve alışkanlıklar hem dönüşümü yaratan, hem de bizi hala geçmişe bağlayan önemli bir temayı gösterebilir.

23 Temmuz’da Venüs’ün Aslan’ın son derecelerinde ters hareketine başlayacak olması, içe dönüşü destekliyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde sevgi ve ilgiyi dışarıdan değil içeriden almamız gerektiği bir alana giriyoruz. Başkaları tarafından beğenilmek değil de kendimizin olabilecek en iyi versiyonu olmaya odaklanabiliriz. İlgi ve sevgi almak için değil, kendi bedenimiz içinde rahat ve güçlü hissetmek için çaba sarf edebiliriz. Bize iyi gelen, bizi parlatan, güçlendiren ve tamamlayan her ne varsa içeriden onu bulup çıkarttığımız güzel bir Yeniay dönemi diliyorum.