X
Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay

Geleceği Planlamaya Başlama Zamanı…

Yaratım süreci çok hızlandı. Plüton’un Kova Burcuna girmesiyle bilişsel süreç dönüşmeye başlarken artık eski düşünce kalıplarına, sistemlere, Ütopyalara tutunmak mümkün olmayacak. Artık Ütopyalar da değişiyor. Yani projeksiyonlar farklılaşmaya başladı. Gelecek planlarımız tümüyle değişiyor; çünkü artık “eskiden mümkün olmayan” imkan ve teknikler, düşünme biçimleri mevcut! Hepimizin bilincinde kırılma ve açılmalar – uyanışlar- başladı bile!

Uranüs’ün 20⁰Kova Burcundaki Yeniay’a kare açısı, mevcut olanın kırılması anlamına geliyor. Sadece kendi bireysel mevcudiyetimizle ilgili değil, topluma ve diğerlerine de dokunacak bir şekilde evriliyoruz. Artık “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın”ın bininci yıl dönümündeyiz. Uzak olduklarımızın da bilincinde olarak, bütüne hizmet etmeyeni metaforik olarak öldüreceğiz.

Özgürleşmek kendimizle başlayarak, kendi benliğimizden topluma doğru uzanan bir spektrumda gerçekleşecek. Yani: “Bendeki bu değişim, bu bilinç sıçraması ve bu yenilik isteği, yeni beni oluştururken, bu yeni ben yarın dünyaya çıkıp daha önce hiç yapmadığı farklı neler yapacak?

Yolumuzda ilerlerken, kendi mevcudiyetimizle tam ve bir hissediyor olsak bile, bu dönemde “Neyi daha farklı şekilde yapabilirim? diye sorgulayabiliriz. Kova Yeniay’ı bir milat gibi yepyeni bir dönemin müjdecisi… Bu fırsatı iyi değerlendirelim.