X
Nisan 2022 Terazi Burcunda Dolunay

16 Nisan saat 21:53’te Terazi Burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor. Dolunay fazı enerjinin en üst seviyeye yaklaştığı bir hasat dönemidir. Yeniay’da ektiklerimiz büyür, olgunlaşır ve görünür olur. Büyütmek istediklerimiz bu dönemde görünür hale gelir. Bu Dolunay, tema olarak ‘Ben’ ve ‘Sen’ arasındaki dengeden bahsediyor.

Benim İhtiyaçlarım ve Senin İsteklerin

Bu dönem ‘Ben’ ve ‘Sen’den bahsederken, benim ihtiyaçlarıma karşın senin isteklerin görünür hale gelecektir. Bunlar birbiriyle konuşabilir ya da çatışabilir. Karşımızda istekleri ve arzuları olan eril bir enerji bulunmakta… Bu eril enerji bir kadın, bir erkek, bir iş, ailede çözülmesi gereken bir konu formatında bile olabilir.

Biz ise, kendi ihtiyaçlarımızı dile getirme ve ifade etmek isterken dengeleri bozmamakta zorlanabiliriz. Dengeyi korumaya çalışırken yumurta kabuğunun üzerinde yürüdüğümüz hissine kapılabiliriz.

Kartlar Masaya

Dolunay’a sert açı yapan Plüton, kartları açık oynamamız gerektiğini söylüyor. Terazinin kibar, dengeli, diplomatik ve nazik hali, Oğlak Plüton’a çok yapmacık gelecektir.  Koç ise, ebeveynlerine isyan eden bir ergen/çocuk tepkiselliğiyle gözü kara bir şekilde çatışmaya girmek isteyebilir. İsteklerimizi ertelemek için bahanelerimiz tükendiğinde, kendimizle yüzleşmemiz gereken ve konfor alanından çıkmamız gereken bir noktadayız.

Eğer ilişki sorunlarımız varsa bu yüzleşme çok iyi gelebilir. Zira kendimizi açmak ve yüzleşmek yakınlık getirecektir. Bu aynı zamanda asi ergeni/çocuğu büyütüp adam edebilir. Böylece O da kendini gerçek bir erkek gibi hissedecek ve gerçek gücünü bulacaktır. O zaman Terazi de zarafetle kendi gerçeğini ifade edip, gerçek ihtiyaçlarının görülmesinden dolayı tatmin hissiyle dolar. Eğrilip çevrilmeden, sahte bir “iyi ve doğru” olma hali yerine, sadece kendi gerçeğini ama kendi diliyle, ustalık ve zarafetle iletişim kurarak iletebilir. Bu sayede kendimizi ifade ederken, kırılganlığımızı ve hassasiyetlerimizi de ortaya dökebiliriz.

Plüton zaten görevini – dönüşüm ve gerçekliği sağlamanın tatminiyle – ödül ya da tatmin gerekmeksizin sağlamış olur.