X
Nisan 2022 Boğa Burcunda Yeniay ve Güneş Tutulması

Zaman, her şey bir anda olmasın, mekan ise hepsi bizim başımıza gelmesin diye var.

– Susan Sontag

 

O zaman, zamanın hangi noktasında olduğuna bak.

Şu an ne olmakta?

Sana ne olmakta?

Ne anlatılıyor?

Neyi görmek iyi olurdu?

Neyi fark edebiliriz?

 

Yeniay zamanları yeni tohumlar ekmek için en uygun zamanlardır. Tutulmalar ise, bu tohumların etkisini güçlendiren zamanlardır. Bu dönemde yapacağımız başlangıçlar her zamankinden daha güçlü ve etkili olacaktır.

Boğa Burcundaki tutulma güvenlik ihtiyacı ile ilgili… Hem finansal anlamda, hem maddi hem de manevi açıdan güven ve güvenlik bu dönemde ön plana çıkıyor. Sahip olduklarımızın fiziksel anlamı ve değerler önem kazanıyor. Bu alanlarda yeni başlangıçlar yapabilir, yatırımlarımızı daha sağlam bir zemine taşımak isteyebiliriz. Bakmamız gereken odak noktası şu olabilir: Bu alanda gerçek olan ne?

Gerçek fırsatlar nerede? Kendimizi daha iyi, daha varlıklı ve değerli hissetmek için nereden başlamalıyız?

Tutulmanın Uranüs’le yakın teması, aynı zamanda özgürlük temasını gündeme getiriyor. Bu tutulmanın bize özgürleşme getireceğini anlatıyor. Peki, özgürleşme ne demek?

Bizi gelişimden geri çeken zincirleri kopartmak, dışarıdaki sistemin kölesi olmadan kendi bireyselliğimizi ve ihtiyaçlarımızı ilan etmek; bozulmuş sistemden çıkarak sadece ve sadece kendimize sadık kalmak. Kurallar ve zorunluluklardan muaf olmak ve aslında özümüze dönmek. Kendi isteklerimiz doğrultusunda hayatımızda ilerlemek demek.

O zaman özgür insan nasıl olacağız? Özgürleşmek esasen kendinden özgürleşmek demek… Kendi nefsinden özgürleşmek!

Mars’ın tutulma derecesine yaptığı destekleyici açı ise, harekete geçebilmeyi kolaylaştırıyor. Balık Burcundaki Mars, belki de uzun zamandır dipte bekleyen pasif agresif potansiyeli açığa çıkararak bizi özgürleştirecek. Olabilme ihtimali her an ve her durumda mevcuttur. Bu potansiyel anın içinde barınan tüm ihtimalleri saklı tutar.

Tutulma derecesiyle direkt olarak etkileşim yapmamakla bilirlikte tutulma haritasında yer alan güçlü Venüs/Jüpiter birleşimi, Balık Burcunda bize birlik hissi, sevgi ve aşk duygusunu tattırıyor. Yaratıcılığı en üst seviyeye taşıyor. Derinden gelen saklı olanı çıkartma cesaretini bulabilirsek özgürleşmemize imkan veriyor. Benzer şekilde herkesi ve her şeyi anlamak, kabul etmek, görmek ve affetmek… Hedefsizlik, olana ve olmayana güvenmek…

Tutulma haritamızda hangi alana denk geliyorsa o alanda bolluk bereket ve yenilik söz konusu olacaktır.  Aynı zamanda 9⁰ – 11⁰ arasında kişisel gezegenleri olan kişiler ve 29 Nisan – 1 Mayıs doğumlu Boğa Burçları,  1 – 3 Ağustos doğumlu Aslan Burçları, 1 – 3 Kasım doğumlu Akrep Burçları, 20 – 31 Ocak doğumlu Kova Burçları bu tutulmadan direkt olarak etkilenecektir.