X
Eylül 2022 Terazi Burcunda Yeniay

26 Eylül saat 00:54’te 2⁰ Terazi Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Terazi aşk, ilişkiler, uyum, denge, yaratıcılık, sanat ve güzellik getiren bir dönemi temsil eder. İçinde bulunduğumuz dönemde bu konularla ilgili niyet etmek için güzel bir zaman…

Terazi’nin yöneticisi Venüs’ün Başak burcunda oluşu ve Neptün karşıtlığı, ilişkilerimizi idealize etmek ve aynı zamanda da bu hayalden uyanmakla ilgili… Yani hem sınırsız bir büyülenme, hem de gerçek hayatta olması imkansız beklenti ve hayallerin farkında olacak kadar gerçek bir farkındalık söz konusu.

Sevgi ihtiyacımızı sürekli karşı taraftan beklediğimizde hayal kırıklığı bir garantidir. Çünkü hiç kimse bizim idealimizdeki sevgiyi karşılayacak bir kalıpta olamaz. Bu Yeniay’da tüm bunların farkındalığı ile aslında sevgi ihtiyacımızı sadece kendimiz karşılayabileceğimizi fark edebiliriz. Bunu da yine ilişkiler ve başkaları sayesinde fark edebileceğiz. Karşımızdaki kişiye duyacağımız şefkat ve kabullenme sayesinde – belki de fazlasıyla eleştirdiğimiz yönlerimizi kabul ederek – kendimize de şefkat besleyebiliriz. Böylece kendimize olan sevgimizde bir açılım yaşayabiliriz.

Yeniay derecesinin, uzun zamandır devam eden, Uranüs Satürn karesi ile etkileşimi bu alanı bize tekrar hatırlatıyor. Yapmak istediklerimizle yapmamız gerekenler arasında kalabiliriz. Aradaki çatışma “ayrılık” hissi yaratabilir. Süper egonun sesini dinleyip saygı duyarak, bize ne demek istediğini anlayabilirsek o zaman, Ona rağmen kendi yolumuza gitme özgürlüğünü seçmek bir erdem haline gelecektir. Dolayısıyla savaşmamıza gerek kalmaz. Her olasılığı gördüğümüz noktada içsel ve dışsal olarak zenginleşebiliriz.

Merkür’ün ters hareketinde oluşu, bizim geriye dönük farkındalıklar yaşamamıza yardımcı olabilir. Merkür Retro dönemleri bilinç ve bilinçaltının arasındaki çizgiyi silikleştiriyor. Tüm bunları fark etmemize ilişkiler vesile olacaktır. İster bir ilişki içinde olalım ister tek başımıza, ilişkiler, yani başkaları bize ayna olacaktır. Tek başımıza fark edemediğimiz pek çok şeyi bir sevgilide, bir arkadaşta, bir aile bireyinde, iş arkadaşımızda, bize karşı duran rakibimizde ya da düşman bellediğimiz biri sayesinde algılayabiliriz.

Güzel niyetler belirlemeden önce her şeyin bizde bittiğini hatırlayalım. O zaman birlik içinde bir arada ve beraber olabilir, güzel ilişkiler kurabiliriz.