X
Aralık 2022 İkizler Burcunda Dolunay

8 Aralık’ta İkizler Burcunda gerçekleşen Dolunay iletişim üzerine vurgu yapıyor.

Konuşmalar, yazışmalar ve telefon trafiği yoğunlaşacaktır. Her zamankinden daha fazla konuşmak ve kendimizi ifade etmek isteyebiliriz. Şu anda bilgiyi sindirmek, anlamak ya da hayatın amacına yönelik düşünüp konuşmak yerine, gündelik hayatın basit ifadesini kullanmaya daha çok ihtiyacımız var. Ne kadar sade, basit ve çok konuşursak o kadar tatmin olmuş hissedebiliriz.

Bu Dolunay, gün içinde zaman zaman telaşlı ve aceleci davranmamıza sebep olmuş olabilir. Yarın da benzer enerjiler içinde olabiliriz. Bu dönem tek bir konuya yoğunlaşmak için uygun olmayacaktır. Onun yerine aynı anda birden fazla konuyla ilgilenmek ve konuları hafif tutma gerekliliği ön plan çıkabilir.

Arkadaşlarımızla buluşmak, sohbet etmek ve sosyalleşmek için de iyi bir dönemdeyiz. Plan ve programlar hızlıca yapılabilir. Dolunay’ın ters hareketindeki Mars’la birleşiyor oluşu da bunu desteklerken, bir taraftan da huzursuz ve kaygılı olmamıza sebep oluyor. Sabrımızın test edileceği ve beklemek zorunda kalacağımız durumlarla karşılaşabiliriz.

 

Dolayısıyla sert tepki ve sözlere karşı dikkatli olmalıyız. Neptün’ün Dolunay’a yaptığı zorlayıcı açı yanılgıları da gündeme getiriyor. Yani sert tepkiler verdiğimizde aslında verdiğimiz tepkilerden pişman olma olasılığımız da var! Çünkü algımız çok yanıltıcı olabilir. Bu sebeple verdiğimiz tepkiler ise birkaç saat sonra saçma ve anlamsız gelebilir. Yersiz hareket ettiğimizi düşünerek geri adım atmak zorunda kalabiliriz.

 

Her olayı, yaşananlarla birlikte bir deneyim ve gözlem fırsatı olarak görebilirsek, pişmanlık yerine bilgilik kazanabiliriz.

 

Güzel bir Dolunay olması dileğiyle…