X
YukselenBurc_Gorsel

Yükselen Burcumuz; öncelikle fiziksel görünümümüzün temelinde yatan ögedir. Dış görünüşümüzü; mimiklerimizden, giyim tarzımıza kadar Yükselen Burcumuz belirler. Yükselen Burçlar, aynı zamanda hayata açılan pencerelerdir de…

Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen Koç +

Fiziksel Özellikler
Hareketli, aktif, cesur ve enerjik yapıda birisiniz. Spor yapmak, sanki doğanızın bir parçası… Bu nedenle atletik bir yapıya sahip olabilirsiniz. Fiziksel enerjiniz, daima yüksektir. Adeta kendi kendine şarj olan bir pil gibisiniz! Fiziksel enerjinizin tükendiğine nadiren şahit olursunuz.

Hayata Bakış Açısı
Hayata mücadeleci bir pencereden bakıyorsunuz. Sizin için hayattaki her şey keşfedilmesi gereken bir kale, kazanılması gereken bir savaş oyunu gibi… Cesur ve gözü pek yapıda birisiniz. Bu sebeple hayata direkt ve doğrudan dahil oluyorsunuz. Ancak her an harekete hazır olmanıza destek veren yüksek fiziksel enerjiniz, bazen asabi ve öfkeli olmanıza da sebep olabilir.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde girişken, inisiyatifi ele alan taraf çoğu zaman siz oluyorsunuz. Çabuk ilişki kurabilen ve ilişkilere balıklama atlayan bir yapınız var. Hayatın geneline duyduğunuz heyecan ve heves, sizi daima ileri atılmaya ve yeni olanın peşinden koşmaya sevk ediyor. Bu sebeple ilişkiniz içindeki heyecan katsayısı, daima yüksek olacaktır.

Yükselen Boğa +

Fiziksel Özellikler
Güçlü, sağlam ve yıkılmaz bir yapınız var. Tıpkı bir maraton koşucusu gibi, zorlu fiziksel şartlara dayanabilen birisiniz. Haritadaki diğer etkiler de izin veriyorsa, sağlığınız genelde iyi olacaktır. Fizik yapınız ve bakışlarınız size kendinizden emin, sağlam ve kararlı bir hava veriyor”

Hayata Bakış Açısı
Hayata güvenle bakıyorsunuz. Fikirleriniz ve görüşleriniz sabit ve değişmez olabilir. Fakat hayatın geneli üzerinde denge kurma ve uyum sağlama isteğiniz, size yumuşaklık ve hoşgörü verecektir. Dış görünüşünüze özen gösterip, kendinizi güzelleştirmek istersiniz. Dünyanın nimetlerinden yararlanma arzunuz, yeme – içmeye düşkün olmanıza neden olabilir.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde tutucu ve aynı zamanda da sahiplenici bir tarzınız var. Güvenlik ve süreklilik, sizin için oldukça önemli. İlişkilere temkinli başlar ve bir ömür boyu sürmesini istersiniz. Eşinize karşı talepkâr davranabilir ve bazı durumlarda aşırı sahiplenici bir tutum sergileyebilirsiniz.

Yükselen İkizler +

Fiziksel Özellikler
Dış görünüşünüz ince, uzun ve atletik olabilir. Yerinizde durmanız kolay değildir. Kimi zaman keyiften, kimi zaman ise sıkıldığınız için, sürekli olarak hareket halinde oluşunuz ve yerinizde duramayan yapınız, dışarıdan huzursuz biri gibi algılanmanıza neden olabilir. Daima kendinizi ifade etmek istersiniz ve bu da vücut dilinize yansır: Konuşurken sıkça ellerinizi, hatta tüm vücudunuzu kullanıyor olabilirsiniz.

Hayata Bakış Açısı
Hayata karşı meraklı bir bakış açınız var. Konuşmak ve kendinizi ifade etmek, sizin için çok önemlidir. Bilgi almak, öğrenmek ve öğrendiğiniz bilgileri paylaşarak öğretmek; kendinizi ifade etmenize yardımcı olur. Entelektüel yapınız; pek çok konuda fikre ve gelişmiş bir vizyona sahip olmanıza yardımcıdır.

İlişki Dinamikleri
Neşeli ve meraklı yapınız, kolay ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır. İlişkilerinizde sizi geliştirecek, merakınızı cezbedecek ve ufkunuzu genişletecek kişilerle bir arada olmak istersiniz. İlişki dinamikleriniz hareketli ve değişkendir. Beraberliğinizin uzun ömürlü olması, o ilişki içinde ne kadar çok hareket ve entelektüel paylaşım olduğuyla doğru orantılıdır.

Yükselen Yengeç +

Fiziksel Özellikler
Sevecen, cana yakın ve hassas yapıda birisiniz. Özellikle başkalarının duygularına karşı hassasiyetiniz, sizi fiziksel olarak etkiliyor olabilir. Neşeli insanların yanında neşeli ve enerjik hissederken, karamsar kişilerin yanında yorgun ve mutsuz hissedebilirsiniz. Aynı zamanda duygularınız yüzünüze kolayca yansıyacaktır.

Hayata Bakış Açısı
Hayata karşı, duygusal bir bakışınız var. Kendinizi göstermek ve dış dünyaya açmak, sizin için çok kolay olmayabilir. Şüpheci bir yanınız var; bu sebeple insanlara kolay kolay güvenmeyebilirsiniz. Ancak aile mensubu kişilere ya da size aileniz kadar yakın insanlara güvenip açılabilirsiniz. Hayata karşı, hep korumacı bir tutumunuz var.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde koruyan ve kollayan yapıda birisiniz. Fakat duygusal ve hassas yapınız, bazı durumlarda kendi kabuğunuza çekilmenize sebep olabilir. Bu nedenle korumak kadar korunmak da isteyebilirsiniz. Size ebeveynlik yapacak bir eş seçebilirsiniz. Aile olmak sizin için önemlidir. Dolayısıyla her ilişkinizde aile sıcaklığı arayabilirsiniz.

Yükselen Aslan +

Fiziksel Özellikler
Kendine güvenen ve kendinden emin olan bir yapınız var. Fiziksel açıdan sağlıklı, sağlam ve gösterişli bir görünüşünüz olabilir. Kılık kıyafetinize özen gösterir ve bir topluluk içine girdiğinizde hemen fark edilmek isteyebilirsiniz. Kadınlarda dikkat çeken saçlar; erkeklerde ise fiziksel çekicilik ve sağlam bir vücut söz konusudur.

Hayata Bakış Açısı
Hayata güvenli bir bakışınız var. Kendinize güvenen yapınız, karşılaşacağınız her türlü zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebilmenize yardımcı olacaktır. Kendinizi, hayat oyununun içinde bir başrol oyuncusu gibi görebilirsiniz. Bu sebeple her anın tadını çıkarmak ve keyif almak sizin için önemlidir.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde sadakat ve süreklilik, olmazsa olmazınız. Sadık, sizi destekleyecek ve yüceltecek bir eş istersiniz. Aynı şekilde eşinize sadakatle bağlı kalır, ilişkinizi uzun süre devam ettirmek için elinizden geleni yaparsınız. Kendinizi gösterişli bir biçimde dış dünyaya sunmak hoşunuza gidebilir. Bu sebeple, eşinizin sizinle gurur duymasını istersiniz.

Yükselen Başak +

Fiziksel Özellikler
Mükemmeliyetçi yapınız dış görünüşünüze, kılık kıyafetinize özen göstermenize sebep olur. Çoğu zaman ince ve zarif bir dış görünüş sergilersiniz. Sağlığınıza daima çok dikkat edersiniz. Bu nedenle, yediğiniz içtiğiniz şeyler konusunda fazlasıyla titiz olabilirsiniz.

Hayata Bakış Açısı
Detaylar, sizin için oldukça önemlidir. Bu sebeple hayata bakışınız eleştirel ve kritik edici olabilir. Entelektüel yapınız, her şeyi bilmek ve öğrenmek istemenize sebep olacaktır. Dolayısıyla hayatı büyük bir kütüphane olarak görüyor olabilirsiniz.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde, fedakârlık ve yardımlaşma çok önemlidir. Eşinizin gerektiğinde size bakmasını ve kollamasını istersiniz. Tabii eşinizin bir ihtiyacı olduğunda; siz de onun için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırsınızdır. Bu durum bazen, sizin fedakar yapınızı harekete geçirecek, yardıma ihtiyaç duyan kişilerin hayatınıza çekilmesine sebep olabilir.

Yükselen Terazi +

Fiziksel Özellikler
Fiziksel görünüşünüz hoş, güzel ve zariftir. Çarpıcı bir güzelliğiniz ya da yakışıklı bir havanız olabilir. Hayatın güzelliklerine düşkünlüğünüz; yeme-içme konusunda zaman zaman abartılara kaçmanıza neden olacaktır. Bu sebeple, kilo alma eğiliminiz olabilir.

Hayata Bakış Açısı
Hayata uyumlu, yumuşak ve sevgi dolu bakarsınız. Hayatta her şeyin adil, eşit ve dengeli olmasını istersiniz. Yumuşaklık, anlayış ve nezaket; sizin için çok önemlidir, bu sebeple huzur ortamını bozacak kişi ya da olaylara tahammül etmeniz zordur. Estetiğe ve dış görünüşünüze önem verirsiniz. Dış görünüşünüzün, kılık kıyafetinizin her zaman ilgi çekici ve güzel olmasını istersiniz.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde denge önemlidir; fakat bu dengeyi kurmakta zaman zaman zorlanabilirsiniz: Bazı dönemlerde sadece karşı tarafı düşünerek hareket edebilir ve eşinizi memnun etmek için kendi isteklerinizden taviz verebilirsiniz. Bazı dönemlerde ise, sadece kendi istek ve arzularınıza odaklanarak eşinizin ilgisinin üzerinizde olmasını bekleyebilirsiniz.

Yükselen Akrep +

Fiziksel Özellikler
Güçlü, sağlam, kararlı ve aynı zamanda da gizemli bir yapınız var. Girdiğiniz ortamlarda güçlü bir etki yaratabilir, bazı kişiler tarafından hayranlıkla karşılanırken; bazı kişileri de iç gücünüzü hissettirerek rahatsız edebilirsiniz. Derin bakışlarınız, karşınızdaki kişileri etkileyecektir.

Hayata Bakış Açısı
Hayata karşı ciddi, derin ve kuşkucu bir bakış açınız var. Daima yüzeyin altındakini, kimsenin ilk bakışta fark etmediği şeyleri görürsünüz. Hayat, sizin için keşfedilmesi gereken gizemli bir mücadele alanı gibi… Bu alanda kendinizi göstermek; aynı zamanda da bilgelik kazanmak istersiniz. Analizci ve şüpheci yapınız, tıpkı bir dedektif gibi her taşın altına bakmanıza sebep olacaktır.

İlişki Dinamikleri
İlişkileriniz, yoğun ve tutkulu olur. Yüzeysel ilişkiler size göre olmadığı gibi, yüzeysel kişilerle de uzun süre bir arada bulunmanız mümkün değildir. İlişkilerinizde tutkulu, tutucu, aynı zamanda da sahiplenici bir tutum sergileyebilirsiniz. Tutkulu yapınızdan dolayı, ilişki ihtiyaçlarınızın karşılanması kolay değildir. Eşinize karşı fazlasıyla talepkar olabilirsiniz.

Yükselen Yay +

Fiziksel Özellikler
Pozitif ve neşeli bir yapınız var. İnsanlar sizle bir arada olmaktan zevk alır, sizin yanınızda kendilerini rahat ve mutlu hissedebilirler. İçinizdeki pozitif enerjiyi başkalarına da yansıtırsınız. Bitmek tükenmek bilmeyen fiziksel enerjiniz; sürekli hareket halinde olmanıza, zinde ve formda kalmanıza yardımcı olacaktır.

Hayata Bakış Açısı
Hayata karşı iyimser bir bakışınız var. Bilmek, öğrenmek ve kendinizi geliştirmek; sizin için oldukça önemli. Bu sebeple sürekli olarak yer değiştirmek, gezmek ve yeni yerler keşfetmek istersiniz. Hayatı doya doya, içinize sindirerek ve tek bir anını bile ziyan etmeden yaşamak arzusundasınız. Yaşamı, sürekli olarak yeni yerler keşfedebileceğiniz; sınırsız bir yolculuk olarak algılayabilirsiniz.

İlişki Dinamikleri
İlişkiler sayesinde gelişmek, öğrenmek ve öğretmek istersiniz. İlişkinizin uzun süreli olabilmesi için; sizle ortak ilgi alanlarına sahip bir eşiniz olması gerekir. Eşinizle gezmek, eğlenmek ve yeni şeyler keşfetmek istersiniz. Siz merak ettiklerinizin peşinden giderken, sizin temponuza ayak uydurabilen ya da size alan tanıyan bir eşinizin olması önemlidir.

Yükselen Oğlak +

Fiziksel Özellikler
Dış görünüşünüz kararlıdır. Kontrol etmeyi seven yapınız, dışarıdan bakıldığında fazla mesafeli ve ciddi bir dış görünüm sergilemenize sebep olacaktır. Aynı zamanda bilge ve olgun bir görünüşünüz olabilir. Genç yaşlarda bile feleğin çemberinden geçmiş bir kişinin ifadesini taşıyor olabilirsiniz.

Hayata Bakış Açısı
Hayata bakış açınız da ciddi ve kararlıdır. Hayatı sorumluluklar ve gereklilikler olarak algılayabilirsiniz. Çoğu zaman çevrenizde gelişen olaylara karşı gardınızı alarak durursunuz. Mesafenizi koymak ve ilişkilerinizde sınırlarınızı çizmek sizin için çok önemli ve gereklidir. İş hayatınız, kariyeriniz ve sosyal statünüze verdiğiniz önem; dış görünüşünüze ve kılık kıyafetinize daima özen göstermenize sebep olacaktır.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinize de hayata yaklaştığınız gibi temkinli yaklaşırsınız. Kalbinizi açmanız kolay olmaz; fakat bir kere eşinizi seçtiğinizde de hayatın içinde onunla birlikte ilerlemek istersiniz. Eşinize bakmak ve onun sorumluluklarını üzerinize almak sizin için zorlayıcı olmaz. İyi günler kadar, zor ve kötü günlerde de el ele yürüyebileceğiniz bir eşiniz olmasını istersiniz.

Yükselen Kova +

Fiziksel Özellikler
Keskin, net ve çarpıcı bir dış görünüşünüz, ince, uzun ve kemikli bir yapınız olabilir. Sizi dışarıdan görenler, fazlasıyla mesafeli ve soğuk bulabilir; fakat -haritadaki diğer etkiler de destekliyorsa- sosyal ve arkadaş canlısı bir yapınız vardır.

Hayata Bakış Açısı
Bireysellik, Yükselen Kova için çok önemlidir. Hayata bakışınız, rasyonel ve mantıklıdır. Hayatı daima mantık çerçevesinden ele alışınız ve duyguları ikinci plana bırakmanız; objektif olabilmenize yardımcı olur. Gereklilikler ve toplumsal konular sizin için oldukça önemlidir. İster karşı olun ister destekçisi olun, sosyal olaylar sizin hayat felsefenizi şekillendiren olgulardır.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde mesafe koymayı seversiniz. Bunun bir sebebi de özgürlüğünüze düşkün oluşunuzdur. İlişkilerde sahiplenilmekten ya da ne yapacağınızın söylenmesinden hoşlanmazsınız. Entelektüel, bireyselliğine sizin kadar önem veren, her koşulda sizinle eşit düzeyde, güçlü bir eşle uzun süreli bir beraberliğiniz olabilir.

Yükselen Balık +

Fiziksel Özellikler
Yumuşak, duygusal ve gizemli bir dış görünüşünüz olabilir. Haritadaki diğer etkiler de destekliyorsa, insanları hipnotize eden bir auranız vardır. Bakışlarınız, karşınızdaki kişinin içine işler; konuşmanız ise yumuşak bir melodi gibi sakinleştirir.

Hayata Bakış Açısı
Hayata bakışınız, duygusal ve romantiktir. Duygularınız günlük ruh halinizi birebir etkileyecektir. İyi bir gününüzdeyseniz; hayat size tozpembe görünür. Fakat karamsar bir melankoli içindeyseniz; o zaman dünya karanlık ve çekilmez bir yer olur. Birlikte olduğunuz ve her gün karşılaştığınız, iletişim içinde olduğunuz kişiler; enerjinizi direkt olarak etkileyebilirler.

İlişki Dinamikleri
İlişkilerinizde bakılmak ve bakmak, önemli temalardandır… Bu sebeple sürekli olarak yardıma ihtiyacı olan, bakım isteyen veya ihtiyaç sahibi kişilerle karşılaşıyor olabilirsiniz. Diğer taraftan zaman zaman dengeleri değiştirip bakılmak ve korunmak isteyen, ihtiyaç duyan taraf siz olabilirsiniz.