X

9 Kasım saat 8:52’de Mars Kova Burcuna giriyor. Mücadele gezegeni Mars Kova Burcuna geçerek bizi ideallerimizin peşinden koşmaya teşvik edecektir. 19 Aralık’a kadar devam edecek dönemde hem bireysel alanda, hem de küresel alanda özgürlük mücadeleleri ve başkaldırılar gözlemlenebilir. Bu dönemde geleceğimiz ve ideallerimiz için mücadele etmek iyice gündeme gelebilir. Bu etkiyle ay boyunca grup aktiviteleri ve sosyal buluşmalar oldukça aktif geçecektir. Geliştirilecek projelerde de grup çalışmalarına önem verilirse başarı elde etme imkanı artabilir.

12 Kasım saat 7:55’te Venüs Oğlak Burcuna giriyor. Aşk ve yaratıcılık gezegeni Venüs Oğlak Burcuna girdiğinde ciddileşecektir. Venüs burada ilişkilere temkinli yaklaşmak ve kontrol etmek ister. Önümüzdeki dönem boyunca, bu etki nedeniyle özellikle iş odaklı ilişkiler kurmak gündemde olacaktır. Aynı zamanda ilişkilerde maddi güvence ve saygınlık arayışı da artabilir. Bu dönem para biriktirmek ve elimizdeki parayı değerlendirecek kaynakları analiz etmek için iyi bir zaman… Bu dönemde başlayan ilişkiler yavaş, fakat sağlam adımlarla ilerleyecektir. 7 Aralık’a kadar devam edecek bu etkiden en çok Oğlak Burçları ve yükselen burcu Oğlak olan kişiler etkileniyor. Bu kişiler başkalarıyla olan paylaşımlarının arttığını ve ilişkilerinde denge ve uyum sağlandığını fark edebilirler.

12 Kasım saat 17:40’ta Merkür Yay Burcuna giriyor. Böylece bir önceki dönemde, Merkür Akrep’in zihinsel yoğunluğundan edindiğimiz derinliği, şimdi günlük konuşmalarımızda kullanabilmeye başlıyoruz. Önceki dönemde edindiğimiz bilgi ve ruhsal bakış açısı, Kasım ayının kalan bölümünde günlük konuşmalarımızda yeni bilgiler edinmemize yardımcı olacaktır. Merkür’ün Yay Burcuna girmesiyle birlikte iletişimde de iyimserlik hakim oluyor. Bu dönemde başkalarının önerilerine her zamankinden daha açık olabileceğimiz gibi, farklı konulara duyduğumuz merak ve ilgi de artacaktır. Zihinsel olarak özgür, yenilikçi ve hevesli olabiliriz.

14 Kasım saat 16:52’de Ay 22˚ Boğa Burcunda / Güneş 22˚ Akrep Burcunda; Dolunay Fazını oluşturuyor. Geçen ay, Yeniay’la birlikte başlattığımız girişimlerin meyvelerini toplayacağımız bir döneme geliyoruz.  Yeniay’da güdüsel olarak başlattığımız projelerimizi somut bir zemine oturtabileceğiz. Şimdi her şey ete kemiğe bürünüyor. Boğa/Akrep aksı paylaşım ve sahiplenmeyle ilgilidir. Bu dönemde bu iki uç arasında gidip gelebiliriz. Bir şeyleri elde etme isteği, hırs ve tutku, paylaşım ve sevgiye dönüşmek isteyecektir. Tutkuyla bağlı olduğumuz konuları sevgi duygusuyla besleyebileceğimizi fark edeceğiz. Bu dönemde sağlam bir temel oluşturabilmenin ancak dönüşümle mümkün olabileceğini göreceğiz.

Bu dönemde aynı zamanda gizli kalmış veya saklanmış konular açığa, gün yüzüne çıkabilir. Bunun yanı sıra, tutkuyla istediğimiz şeylere gerçekten ihtiyacımızın olup olmadığını sorgulamalıyız. Gelişimin sağlanması için birtakım şeylerden tamamen vazgeçmemiz gerektiğini görmeli ve elimizde kalan sağlam parçalarla yolumuza devam edebilmeliyiz. Bunu yapabilmek hem enerjimizi artıracak, hem de yolumuza daha sağlam devam edebilmemize yardımcı olacaktır.

22 Kasım saat 00:23’te Güneş Yay Burcuna giriyor. İyimserliğimiz artarken vizyonumuzu geliştirebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Önceki dönemde, Güneş Akrep Burcundayken edindiğimiz iç görüyle şimdi hayata daha farklı ve geniş bir pencereden bakabilme fırsatını yakalayabiliriz. Artık bardağın dolu tarafını görme eğiliminde olacağız. Güneş burada, iyimser, neşeli ve maceraya açık olmamıza yardımcı olacak ve enerjimizin genel olarak artmasına vesile olacaktır. Böylece gündelik işlerimizi hallederken bile kendimizi neşeli ve coşkulu hissedebiliriz. Bu dönemde seyahat etmek, bilgimizi yaymak ve paylaşmak, yeni konuları öğrenmek ve hukuksal konularla ilgilenmek için olumlu enerjiler mevcut olacaktır.

Bu dönem başta Ateş Elementi Burçlara (Koç, Aslan ve Yay) iyimserlik, neşe ve enerji getirecektir. Bu burçlarda doğanlar ve yükselen burcu Yay olan kişiler, kendilerini daha iyi ifade edebilecekler ve parladıklarını hissedebilecekler. Bizler de 21 Aralık’a kadar olan dönemde genel olarak daha iyimser, dışa dönük ve özgür hissedebiliriz.

29 Kasım saat 15:18’de 7˚ Yay Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Güneş Akrep’in derin, gizemli ve dönüştürücü etkisinden çıkıp Yay Burcuna girdiğinde kendini daha rahat ifade edebilecek ortamı bulacaktır. Güneş, Ateş Elementi bir burç olan Yay’da daha iyimser, daha neşeli ve maceraya açık olmamızı sağlar. Bu dönemde seyahat etmek, bilgimizi yaymak ve paylaşmak, yeni konuları öğrenmek ve hukuksal konularla ilgilenmek için olumlu enerjilerin etkisi altındayız. Akrep’in tutucu ve sahiplenici enerjisinden çıkan Güneş, derinlerden çıkardığı bilgileri, şimdi başkalarıyla paylaşmak isteyecektir.

Genel olarak baktığımızda bu bütün Ateş Elementi Burçlarına (Koç, Aslan ve Yay) iyimserlik, neşe ve enerji getirecektir. Bu burçlarda doğanlar ve yükselen burcu Yay olan kişiler, kendilerini daha rahat ifade edebilecekler ve parladıklarını hissedebilecekler. Bu etkiyle hepimiz daha iyimser ve özgür hissedebiliriz. Bu dönem kök salmak için pek uygun bir dönem olmayacaktır; çünkü hepimiz kendimize göre farklı bir macera arayışı içinde olacağız. Bu dönemde yapacağımız yeni girişimler bize uzun yollar kat ettirecek ve hayatımızın belli bir alanında bizi güzel bir maceraya çıkaracaktır.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.