X

4 Haziran saat 19:16’da Mars Yengeç Burcuna geçiyor. Mars Yengeç Burcunda düşük durumdadır, çünkü burada yüceldiği burç olan Oğlak Burcunun tam karşısında yer alır. Bu konum mücadele gerektiren durumlarda güdüsel davranmamıza ve duygulara çabucak kapılıp hareket etmemize neden olabilir. Bu sebeple duygusal olarak sahiplendiğimiz kişilere karşı fazlasıyla korumacı davranabiliriz. Aynı sebeple her zamankinden daha tepkisel olabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Saldırganlığımız sadece, kendimize ya da sevdiklerimize karşı bir tehdit hissettiğimizde ortaya çıkabilir. Kısacası bize motivasyon sağlayacak ilhamı, ancak duygusal dürtülerden alacağız. Madalyonun diğer yüzünde ise, duygusal konuları bir silah gibi kullanarak karşı tarafı manipüle etmek söz konusu olabilir.

Bu dönemde alınganlık, öfke ve kincilik gibi duygular iyice su yüzüne çıkacaktır. Daha önceden içeride biriktirdiğimiz veya bastırdığımız duygular bu süreçte duygu patlamaları olarak ortaya çıkabilir. Özellikle duygularını ve öfkesini kolay kolay dışa vurmayan kişilerde bu etki daha güçlü bir şekilde kendini gösterecektir.

6 Haziran saat 10:27’de Venüs Boğa Burcuna geçiyor. Venüs yöneticisi olduğu Boğa Burcuna girdiğinde rahatlar. Burada bütün gücünü maddi ve somut alanda gösterecektir.  Sahip olmak, tutmak ve yaratmak her zamankinden daha kolay olabilir. Materyal dünyanın tüm ihtiyaçları bolluk ve bereket içinde bize gelecektir. Bunun yanı sıra bu dönemde ilişkilerde romantizm ve güvenilirlik el ele ilerleyebilir. Önceki dönemin tersine, artık duygusal heyecanları bir kenara bırakarak uzun vadeli ve güvenilir ilişkilere yönelebiliriz. 5 Temmuz’a kadar devam edecek bu dönemde ilişkilerde sakin ve adım adım ilerlemek isteyeceğiz. Venüs aynı zamanda sanat ve yaratıcılıkla ilgili konuları da ön plana çıkaracaktır.

5 Temmuz’a kadar Boğa Burçları ve yükselen burcu Boğa olan kişiler cazibelerinin arttığını ve ilişkilerinde parladıklarını fark edebilirler. Hayatın olumlu tarafı bu kişilere akacaktır. İlişkilerde uyum ve denge sağlamak kolaylaşırken yaratıcılıkları artan Boğalar maddi olarak da güçlendiklerini fark edebilirler. Diğer taraftan diğer Toprak Elementi Burçlarında doğan kişiler –Başak ve Oğlak burçları – da bu dönemden olumlu olarak etkilenecek kişiler arasındalar.

7 Haziran saat 1:16’da Merkür İkizler Burcuna geçiyor. Merkür İkizler Burcunda yönetici durumdadır, dolayısıyla burada çok güçlüdür. Merkür iletişim, eğitim, öğrenme, hız, hareket ve aynı zamanda da seyahatle ilgilidir. Dolayısıyla bu dönemde iletişimin en yoğun şekli yaşanır. Günlük hayatımız içinde konuşmalar, yazışmalar ve e-posta trafiği yoğunlaşabilir. Hayat içinde bilgi alış verişi, iletişim ve zihinsel aktiviteler daha çok ön plana çıkarak hızımızı iyice arttıracaktır. Böylece önümüzdeki dönemde seyahat, iletişim ve eğitimle ilgili konularda plan yapmak kolaylaşıyor. Bu dönemde herhangi bir konuyu gizlemek mümkün olmayacaktır.

9 Haziran saat 16:10’da Ay 18° Yay Burcunda; Dolunay Fazını oluşturuyor. Geçen ay sonu İkizler Burcundaki Yeniay’la birlikte kendi fikirlerimiz doğrultusunda hareket etme isteğimiz artmış olabilir. Şimdi Dolunay dönemine geldiğimizde ise, bu fikirler olgunlaştı, bazı testlerden geçti ve başkalarıyla paylaşmaya hazır hale geldi. Şimdi sadece kendi fikir ve düşüncelerimiz değil, başkalarının fikir ve düşüncelerine de alan tanıyan bir dönemde geldik. Yay burcundaki Ay, bizim başkalarının fikirlerine açık olmamızı sağlıyor. Bilgi ve deneyimlerimizi aktarmak önem kazanırken, yeterli alt yapıya sahip olup olmadığımızı sorgulayabiliriz. Dolayısıyla başkalarına bir şeyler anlatmaya çalışırken kendi bilgi dağarcığımızı geliştirmek için hala çabalıyor olacağız. Yay Burcundaki Ay, bizim başkalarının fikirlerine açık olmamızı sağlarken, bu Dolunay, düşüncelerimizin ve davranışlarımızın, kendi gerçekliğimizi nasıl yarattığının daha fazla farkına varmamıza neden olacaktır.

21 Haziran saat 7:25’te Güneş Yengeç Burcuna geçiyor. Artık Güneş ışınlarının Yengeç Dönencesine dik geldiği yaz dönemine giriyoruz. Güneş ikizler Burcundayken günlük hayat daha hareketli ve aktifti… Bizler de oradan oraya koşuşturarak fazlaca enerji sarf etmiş olabiliriz. Güneş’in Yengeç’e girmesiyle, biraz daha içimize ve ailemize yöneleceğiz. Ailemiz, dostlarımız, sevdiklerimiz ve evimiz daha çok önem kazanmaya başlıyor. Aynı zamanda pek çok kişi bu dönemde yeni bir yuva kuruyor. Güvenlik ihtiyacımız artarken daha içe kapanık ve korumacı bir tavır sergileyebiliriz. Yengeç döneminde olayları duygularımızla algılamaya daha fazla meyilliyiz.  Şefkat ve merhamet duygusu ön plana çıkarken, sübjektif eğilimler artabilir.

21 Haziran saat 12:58’de Merkür Yengeç Burcuna geçiyor. Merkür yöneticisi olduğu İkizler Burcundan çıkarak, daha sübjektif ve duygularıyla hareket eden Yengeç Burcuna girdiğinde işlevlerini gerektiği gibi gerçekleştiremeyecektir. Merkür burada, bilinçaltı iletişimin karmaşık yapısı nedeniyle mantıklı ve objektif doğasını kaybeder. 6 Temmuz’a kadar devam edecek bu dönem boyunca, bilgileri tarafsız ve yorumsuz iletmek kolay olmayacaktır. Duygular ve geçmiş deneyimlerimiz, tarafsız olabilmemizi zorlaştırırken, diğer taraftan, mantık devreden çıktığı için bilinçaltıyla kurulan güçlü temas kararlarımızı zihnimiz yerine kalbimizle verebilmemize yardımcı olacak. Böylece iletişim tarzımız renklenerek daha kişisel bir kimlik kazanacaktır. Fakat duyguların baskın oluşu zaman zaman kırgınlıklara, küskünlüklere ve gereksiz kuruntulara sebep olabilir.

24 Haziran saat 5:31’de 2° Yengeç Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Yeni başlangıçları sembolize eden Yeniay, önümüzdeki dönem için sevgi, ilgi ve bağlılık tohumları ekmemize vesile oluyor. Unutmamamız gerekir ki Yeniay’da nasıl tohumlar ekersek, Dolunay zamanı, yani hasat zamanı geldiğinde ona göre meyveler biçeriz. Aynı zamanda bu dönemde kendi güvenliğimiz ve duygusal rahatlığımız için yeni girişimler yapmak isteyebiliriz. Önümüzdeki dönemde beslenme, gözetilme ve korunma ihtiyacımız her zamankinden daha yüksek olacaktır. Empati kurabilmenin yanı sıra başkalarının acılarına her zamankinden daha duyarlı bir hal alabiliriz.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.