X

İlişkiler hayatın en önemli dinamiklerinden… Her şey ilişkilerle başlar. Annemizle doğum öncesinde başlayan ilişkimiz, ölene kadar içinde olduğumuz tüm ilişkiler, hayatımızı etkileyen önemli öğelerdendir. Hayatın içindeki en önemli deneyimleri ilişkilerimiz sayesinde yaşarız.

15 Şubat Cumartesi yapacağımız tam günlük çalışmada Astrolojik Doğum haritamızdaki ilişki dinamiklerini inceleyeceğiz. İlişki kalıplarımızı öğrenerek temel ilişki dinamiklerimizi anlamaya çalışacağız.

İlişkiler içinde nasıl hareket ediyoruz? Nasıl kişilere çekim duyuyoruz? Nasıl cezbediyoruz? Duygusal ihtiyaçlarımız neler?

NELER KONUŞACAĞIZ?

– Haritanın başlangıç noktası Yükselen Burç ekseninden (ASC/DSC) başlayarak, Kişilik Teoremine göre ilişki arketiplerini inceleyeceğiz.
– Buradan çocukluk döneminde ebeveynle kurduğumuz bağın nasıl bizim ilişki dinamiklerimizi oluşturduğunu göreceğiz.
– Element ve Nitelik dengelerine bakarak Sinastri uyumlarını konuşacağız.
– Haritamızdaki Venüs ve Ay’ı analiz ederek duygusal ihtiyaçlarımızı ve dişil enerjimizin tarzını keşfedeceğiz.
– Haritamızdaki Güneş ve Marsı’ analiz ederek eril enerji tarzımızı keşfedeceğiz.
– Anima ve Animus ne demek? Haritamızda hangi arketipe denk geliyor?
– Kendi ilişki dinamiklerimizi fark ettikten sonra başkalarıyla olan etkileşimlerimize bakacağız.Nasıl ilişki kuruyoruz ve nasıl bir eş arıyoruz?

Her katılımcı kendi haritası üzerinden ilişki dinamiklerini analiz etme imkanı bulacak.

KİMLER KATILABİLİR?

Her seviyeye açık bu semineri hem astrologlar, hem de hiç astroloji bilgisi olmayan kişiler takip edebilirler.

MERAL ERDURAN KİMDİR?

İngiltere’deki en eski astroloji okullarından biri olan Faculty of Astrological Studies’den 2005 yılında, En İyi Yorumlama Projesine verilen Lindsay Rademacher Award ödülünüyle birlikte sertifikasını aldı. Daha sonra aynı okulun diploma seviyesi eğitimlerini tamamlayarak 2011 senesinde diplomasını alarak FAS’ın tavsiye ettiği danışman astrologlar listesine girmiştir.

2008’de NLP (Nöro Lingustik Programlama) Pratisyenlik ve Mater Pratisyenlik Sertifikasını NLP’nin kurucularından Richard Bandler’ın programına katılarak aldı.

2010 – 2011 seneleri arasında NTV Hafta Sonu Programında izleyiciyle buluşarak, psikolojik astrolojiyle gökyüzü hareketlerini yorumlamıştır. Zaman içinde çeşitli dergilerde ve web sayfalarında astroloji yazıları yayınlanmıştır.

Meditasyon Çalışmaları

2002 senesinde başladığı yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarına, 2008 senesinden bu yana şimdiki masterları Sun Woo ve Ji Woo hocalarla devam etti ve 2010 senesinde Zenerji tekniklerini öğrettiği Zen Meditasyonu hocalığına başladı.

Dışavurumcu Sanatla İfade

2017 senesinde Dr. Avi Goren-Bar’ın, İstanbul Bilgi Üniversitesiyle ortak yürüttüğü Dışavurumcu Sanat Terapi eğitimini tamamlayıp sertifikasını aldı. Haziran 2017’de Londra’da BAAT’nin (The British Association of Art Therapists) yaz programına katılmış ve Ekim 2017’de Atina Harokopio Üniversitesinde düzenlenen 3. Dışavurumcu Sanat Terapi Konferansında, Astrolojik Arketiplerin ilişkilerimiz üzerinde etkisini ele alan bir atölye çalışması yapmıştır. Temmuz 2018’de Londra’da Roehampton Üniversitesinde düzenlenen Dans ve Hareket Psikoterapi yaz programına katılmıştır.