X

“Biz belli bir vakitte, belli bir yerde doğduk ve tıpkı yıllanmış bir şarap gibi, doğduğumuz yılın ve mevsimin özelliklerini taşıyoruz”

–         Carl Gustav Jung

Astroloji bize, doğum haritamız vasıtasıyla, kendimizi anlama ve analiz edebilme imkanı verirken, Astrodrama sistemi bizi bilinen klasik kalıpların çok ötesine taşıyor. Böylece bize kendi derinliklerimizi çok farklı bir boyutta keşfedebilme fırsatı sunuyor. Bu güçlü çalışma, günlük hayatımızda unuttuğumuz benliğimizle tekrar bağlantı kurmamıza yardımcı oluyor.

Astrodrama, psikodrama benzeri bir çalışma olup, astrolojik haritanın  tiyatrovari bir şekilde grup çalışmasıyla ortaya konmasıdır. Bu seminer katılımcıyı sol beynin fonksiyonu olan analitik, yorumlayıcı, rasyonel  durumun ötesinde, sağ beynin yaratıcı, oyuncu ve deneyimsel dünyasına taşıyor. Astrodrama’da mitoloji, müzik, oyun, kostüm, ritüel ve sanatsal ifade ile gezegen arketipleri daha derin anlayabilme fırsatı buluyoruz. Yani; haritanızdaki kavramsal boyutun gözle görülür şekilde vücut bularak canlanmasıdır.

 

ASTRODRAMA KATILIMCILARA NE SAĞLIYOR?

 • Astrolojiye ve doğum haritasına farklı bir perspektiften bakabilme fırsatı,
 • Tekrarlayan kalıplar için iç görü,
 • Kişinin kendine objektif bir şekilde bakabilmesine alan sağlamak,
 • Astrolojik sembolleri içselleştirerek, ezberci öğrenme ve anlama kalıplarının ötesine çıkabilmek,
 • Klasik öğrenme kalıplarının ötesine çıkarak değişim, dönüşüm ve şifa elde edebilmek.

 

KİMLER KATILABİLİR?

 • Astrologlar ve astroloji öğrencileri kadar astrolojiyi hiç bilmeyen, fakat bu kadim bilgiler sayesinde kendilerini daha derin bir düzeyde anlamak isteyen herkes bu çalışmaya katılabilir.

Aynı zamanda;

 • Astrolojik bilgilerini derinleştirmek isteyenler,
 • Astrolojiyi sadece zihinsel bir süreç olarak değil de, hissederek ve deneyimsel olarak içselleştirmek isteyenler,
 • Astrolojiye daha evrensel bir perspektiften bakmak isteyenler bu seminere katılabilirler.

 

Bu 4 günlük Astrodrama Seminerinde katılımcılar, Zenerji Meditasyon tekniklerini öğrenerek derinleşme ve güçlenebilme imkanı sağlayacaklar. Böylece dönüşüm ve şifa sürecini zorlanarak değil, kolayca gerçekleştirebilecekler.

Katılımcılar hem farklı harita açılımlarında, farklı astrolojik arketipleri deneyimleyebilme imkanı bulurken, hem de kendi kişisel harita açılımlarında, kendi içsel arketiplerini objektif bir açıdan gözlemleyebilecekler. Her bir harita açılımı sonunda geri bildirim seansı yapılarak harita açılımı tamamlanacaktır.

 

KATILIMCILARIN YORUMLARI

MART 2013 Semineri

 • Kendi ilişkilerimde fazlası ile yargısal davrandığımı,
 • Aslında hiç yaşlı olmama rağmen bu duyguyu sadece kendi kendime söyleyerek sahiplendiğimi gördüm.
 • Herkesin farklı bakış açısı bir fikri var. Kimse aynı fikirde olmak zorunda değil. Kavgalar anlaşmazlıklar herkesin birbirine kendi bildiği doğrusunu kabul ettirmeye çalışması ile başlıyor.
 • Kendimi dışarıdan izleyerek merak duygumu, iletişim becerilerimi ve uyumlu bir yaşantıya sahip olduğumu gördüm.

AYÇE YÜCEL

 

Kendi haritam açıldığında en büyük farkındalığım hayatım boyunda doğru olduğuna inandığım kendimi yıpratmasına rağmen çabayla peşinde koşup dengede tutmaya çalıştığım her şeyin belki de benim için bir hayrı olmadığını görmekti. Bu hayattan ve hayatımdakilerden, beklentilerimden özgürleşmemi sağladı.

Ben bu seminerde başkalarının haritası açılırken de çok büyük farkındalıklar yaşadım, her birinde kendi içimdeki bir şey, kendi hayatımdan bir şey ayna oldu. Herkese inanılmaz tavsiye ediyorum. Renkten renge gezegenlerin enerjisine girmek bazen çok derin bir deneyim bazen de inanılmaz bir keyifti. Kendi değerlerime farkındalık, ayrı durumlarda yaşadığım duygusal farklılıklara anlayış getirdi.

Türkiye’deki Astroloji konusuyla ilgili seminerler içerisinde bilgi olarak öğrenmenin yanı sıra hissederek ve deneyimleyerek öğrenilen en keyifli deneyim, muazzam bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

SELİS GÜLMEN

 

NİSAN 2014 Semineri

Hayatımın dinamiklerini sahnede görmek, öncelikle çok heyecan vericiydi. Katılımcılarla birlikte paylaşımlar, keyifli olmasının yanı sıra farkındalık kazanımında aynalayıcı ve bir o kadar da yüzleştirici oldu. Astroloji öğrencisi olarak çalışmada yer almak ise gezegenler, burçlar konusunu ve doğum haritasının kendisini anlamada beni farklı bir noktaya taşıdı.

Kararsızlıklarım ile ilgili yön bulmamda da yüreklendirici olduğundan seminere katıldığım için oldukça mutluyum. Tekrar sizlere teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

GÜLŞEN ALTAY

Astrodrama semineri haritamı üç boyutlu ve drama şeklinde karşıma sermesi benim haritamı daha iyi anlamamı, açıkça önümde görmemi sağladı. Bir çeşit aile dizim çalışması gibiydi. İçsel, özellikle dişi/erkek dengelerini fark etmek, nereye odaklandığımı görmek, hangi yönde daha kendim olduğumu açıkça önümde seyretmek çok enteresan ve öğreticiydi.

Ben semineri yapalı 1,5 yıl oldu, bu dönemde haritamda gördüğüm Mars ve Venüs hareketleri benim seminerden sonraki dönemde bilinçli olarak Mars’ımı daha aktive etmemi, atılım halinde olmamı sağladı.

HÜLYA YILMAZİPEK

 

9 KASIM 2014 Semineri

Astrodrama, uzun zamandır nasıl olabileceğini düşündüğüm, hayal ettiğim ve çok merak ettiğim bir çalışmaydı. Deneyimlediğim bu çalışmada beni şaşırtan çok fazla unsur oldu. Birincisi içsel bir deneyim yaşatması ve tecrübeyi kendi çalışmasının içerisinde kazandırması.

İkincisi enerjisel bağlamda sezgisel birlik enerjisinin işleyişine tanık olmak da beni heyecanlandırdı. ‘İyi ki gelmişim ve iyi ki tanımışım’ dediğim insanlarla burada çok keyif aldım.

Böyle güzel düzenlenmiş ve yaratıcılık getiren çalışmalarla karşılaşabilmenin kolay olmadığını düşünüyorum. Meral Hanım’a çok teşekkür ediyorum böyle bir çalışmayı bizlere kazandırdığı için.

Sevgiler,

BURCU AKKIZ

 

Haritaya bakıp zihinden anlamanın ötesinde bir çalışma. Beden ve enerji devreye girince farkındalık çok daha kalıcı ve güçlü oluyor.

SEMİN YILMAZ