X

1 Ekim saat 3:11’de 8˚ Terazi Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Böylece önümüzdeki dönemde mevcut tüm ilişkilerimiz için yeni bir tohum atmış oluyoruz. 22 Eylül’den beri Terazi Burcunda hareketine devam eden Güneş, ilişkileri günlük ajandamızda ilk sıralara taşımıştı. Şimdi, Yeniay’la birlikte bu konuyla ilgili yeni başlangıçlar yapma zamanı… İlişkilerimizin hayatımızın yapısını ne kadar etkilediğini şimdi daha iyi göreceğiz. Önümüzdeki bir ay boyunca mevcut ilişkilerimizin yapısını fazlaca düşünebilir ve bunlarla ilgili ciddi kararlar almak isteyebiliriz.

7 Ekim saat 10:56’da Merkür Terazi Burcuna geçiyor. İletişim gezegeni Merkür Terazi Burcuna girdiğinde çevremizle kurduğumuz iletişimde uyum, denge ve nezaket ön plana çıkacaktır. 24 Ekim’e kadar devam edecek dönem boyunca iletişimde daha ılımlı ve politik davranabiliriz. Denge kurmak isteyebilir ve olayların iki tarafını birden göz önünde tutarak değerlendirme yapmak isteyebiliriz. Diğer taraftan olayların her iki tarafını da görebilmek karar vermemizi zorlaştıracaktır. Özellikle önemli kararları alırken güvensizlik ve tereddütler harekete geçme hızımızı yavaşlatabilir. Bir karar vermek, diğer seçenekten vaz geçmek anlamına geldiği için son noktayı koyup devam etmek kolay olmayacaktır.

16 Ekim saat 7:23’de Ay 23˚ Koç Burcunda/ Güneş 23˚ Terazi Burcunda, Dolunay fazı gerçekleşiyor. Aybaşında, Yeniay itibariyle gelişen olaylar, Dolunayla birlikte meyvelerini vermeye başlıyor. Bu dönemde mevcut enerji doruk noktasına ulaşıyor. Koç/Terazi aksında oluşacak Dolunay; ‘Ben’ ve ‘Sen’ arasındaki denge arayışını gündeme getirecektir. Bugün ilişkiler bize ayna vazifesi görebilir. Böylece başkalarına bakarak kendi yansımamızı görebiliriz.

Her şeyin olgunlaştığı ve doruk noktasına ulaştığı bu dönemde, başkalarının isteklerini gözetme isteğimizle, kendi kişisel ihtiyaçlarımız arasındaki farklılıklar gergin hissetmemize neden olabilir. Birlikte mi hareket etmeliyiz, yoksa tek başımıza mı yola devam etmeliyiz, karar vermek kolay olmayabilir.

Diğer taraftan, başkalarıyla uyum içinde yaşamak ve kişisel ihtiyaçlarımızı tatmin edebilmek arasındaki hassas dengeyi kurmak, bu dönemde önem kazanacaktır. Eğer ilişkilerimizde denge ve uyum uğruna kendi ihtiyaçlarımızı ikinci plana attıysak, şimdi Koç inisiyatifi ele alıp ortalığı toz duman içinde bırakacaktır. İyi olmak ve dengeyi korumak adına şimdiye kadar sustuysak, şimdi büyük öfke patlamaları yaşamamız söz konusu olabilir. Bu da duygusal kırgınlıklara neden olacaktır. Yükselen enerji öfkelenmemize ve çabuk tepki vermemize sebep olabileceği için gereksiz tartışmalardan uzak durmak akıllıca olacaktır. Çünkü öfkemiz saman alevi gibi çabuk parlayıp çabuk sönebilir.

18 Ekim saat 10:01’de Venüs Yay Burcuna geçiyor. Aşk ve yaratıcılık gezegeni Venüs, Yay Burcuna girdiğinde hem daha hevesli ve coşkulu, hem de daha cesur olacaktır. Bu dönemde başlayan ilişkilerde heyecan her zaman canlı kalacaktır, fakat bağlılık ve temel atma konuları aynı oranda güçlü olmayabilir.  Venüs’ün Yay Burcunda kalacağı dönem boyunca farklı ve orijinal olan şeylerden zevk alabiliriz. Sosyalleşme ihtiyacı artarken macera arayışı ve hareket ön plana çıkıyor. Aynı zamanda yabancılarla ve bizden farklı alt yapıdaki kişilerle anlaşıp kaynaşmak kolaylaşacaktır.

12 Kasım’a kadar burada hareketine devam edecek olan Venüs, bu süre boyunca başta Yay ve yükselen burçları Yay olan kişiler olmak üzere, bütün Ateş Elementi Burçlarının (Koç, Aslan) cazibesini arttırıyor. Bu kişiler ilişki dengelerini tekrar kurabilir ve bozulan ilişkilerini yeniden yapılandırabilirler. Koç, Aslan ve Yaylar çevreleriyle her zamankinden daha uyumlu olabilecekler. Aynı zamanda kendilerini göstermek ve ortaya koymak için gerekli heves ve heyecana sahip olacaklardır. Bu dönem boyunca hayattan daha fazla zevk alabilir, ilham verebilir ve ilişkiler konusunda her zamankinden daha iyimser olabilirler.

23 Ekim saat 2:46’da Güneş Akrep Burcuna geçiyor. Güneş’in Terazi burcunda olduğu dönemde ilişkilere odaklanan ilgimiz şimdi ilişkilerdeki derin paylaşımlara kayıyor. Böylece önümüzdeki ay boyunca hayatın derin anlamını anlamaya yöneleceğiz. Bilinmeyen gizemli konular, okült, psikanaliz ya da ezoterik konular ilgimizi çekebilir. Bu dönemde aynı zamanda arzular ve tutkular en üst seviyeye yükselecektir. Derinliğin yanı sıra, aşırılıklar da bu dönemde söz konusu olacaktır. Bu sebeple yüksek bilinç devreye girer ve Kasım ayının sonuna kadar olan dönemde, kendi irademiz dışında oluşan durumlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Akrep, başkalarından etkilenmenin ve başkalarını etkilemenin burcudur. Böylece bizler de önümüzdeki ay boyunca günlük hayatımız içinde yaptığımız işlerle iz bırakabiliriz.

Dönem boyunca, önümüzdeki dönemde “güç” konusu da gündemde olacaktır. “Nasıl güç elde edebiliriz ve gücümüzü nasıl kullanabiliriz?” önümüzdeki dönemin önemli sorularından olacak. Akrep gizli ve gizemli olanı sembolize ederken bizi bilinçaltının derinliklerini keşfetmeye de zorlayabilir. Bilinçaltı konular dönem boyunca bilinç seviyesine çıkar. Böylece gizli saklı konuların ortaya çıkma ihtimali daha fazladır.

24 Ekim saat 23:47’de Merkür Akrep Burcuna geçiyor. Böylece günlük iletişimimizde objektif alandan sübjektif alana geçiyoruz. Ay boyunca  iletişimde denge kurmaya çalışan bir tarz içindeyken, şimdi kendi iç dengelerimize yöneliyoruz. Başkalarını memnun etmek yerine kendi fikir ve düşüncelerimize ve bilinçaltının bilinmeyenine yoğunlaşıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönem boyunca zihnimiz okült, mistik ve sezgisel konularla ilgilenmek isteyecektir. Bu sebeple günlük konuşmalarda derinlik sağlamak mümkün olabilecek.

Güneş’in ardından iletişim gezegeni Merkür’ün de Akrep Burcuna geçiyor oluşu bilinçaltının gizemlerini iyice yüzeye çıkartacaktır. Neleri bastırdık? Nelerle yüzleşemedik? Hangi duygu ve düşünceler ağır geldi? Belki de bu dönem, tüm bu baskı altındaki konuların açığa çıkıp çözülme zamanı… Bilinçli olarak bu konulara odaklanmak, meditasyon yapmak veya terapiye girmek şifalanma sürecinde hızla ilerlememize yardımcı olacaktır.

30 Ekim saat 20:38’de 7˚ Akrep Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Bu dönemde bilinçsiz olarak başlatacağımız girişimler bizi yenileyecek ve kısa vadede dönüşmemize yardımcı olacaktır. Yeni başlangıçlar için bazı şeylerin bitip sonlanması ve bitenin yasının hakkıyla tutulması gerektiğini de unutmamalıyız. Böylece hayatımızda görevini tamamlamış olan durumlara veda ederken, yeni ve taze olarak hayatımıza giren ve bizi dönüştüren durumlara da kucak açmış oluruz.

Önümüzdeki dönemde kontrolümüz dışında gelişiyormuş gibi görünen olaylar sonucunda önemli değişimler yaşayabiliriz. Halbuki dış dünyanın, iç dünyamızın bir yansıması olduğunu fark etmeli, dışarıda bizi zorlayan her konunun içimizdeki tortuların bir neticesi olduğunu unutmamalıyız. Kasım ayı, ruhsal ve bedensel arınma için oldukça uygun bir dönem. Kışa girmeden önceki bu dönem detoks yapmak için de uygun olacaktır.

 

BU YAZININ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İZİN ALMADAN HİÇ BİR ŞEKİLDE KULLANILAMAZ. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.