X

Temmuz ayına girerken Güneş Yengeç Burcunda hareketine devam ediyor. Böylece ay boyunca şefkat, sevecenlik, güvenlik ihtiyacı, aileyle kurduğumuz bağlar, alışkanlıklar ve bağımlılıklar gündemde olacaktır. İçimizdeki çocuğu şımartmadan O’nu nasıl dinleyebiliriz? Bu ayın önemli sorusu olacaktır.

10 Temmuz saat 5:32’de Venüs Başak Burcuna giriyor. Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs Başak Burcunda güçlü konumda değildir. Bu sebeple özelliklerini gerektiği gibi gösteremez. Aşkı ve sevgiyi paylaşmakta veya kalbini açmakta çekingen davranacaktır. İlişkilerde yolunda giden şeylerden çok yürümeyen noktaları daha fazla görür ve eleştirir. Venüs’ün bu konumu genel olarak sağlığımızla ve günlük işlerimizle daha detaylı bir şekilde ilgilenmemize vesile olacaktır.

7 Ağustos’a kadar devam edecek bu dönemde Başak Burçları ve yükselen burcu Başak olanlar ilişkilerini düzenleyebilir ya da ilişkilerindeki pürüzlerin üzerinden geçerek kendilerini bu anlamda mükemmelleştirmek isteyebilirler. Başakların yanı sıra Boğa ve Oğlak burçları için de bu dönem ilişkilerini mükemmelleştirmek için uygun bir zaman olacaktır.

13 Temmuz saat 5:48’de 20⁰ Yengeç Burcunda Yeniay ve Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Yengeç Yeniay’ı aile ve köklerle olan bağlantımızı vurgularken, koruma, korunma ve güven ihtiyacımızı ön plana çıkartıyor. Yeni başlangıçları sembolize eden Yeniay, önümüzdeki dönem için sevgi, ilgi ve bağlılık tohumları ekmemize vesile oluyor. Bu Yeniay’la birlikte gerçekleşecek olan Güneş Tutulması önemli başlangıç daha da güçlü vurgulamakta. Yeniay derecesinin Plüton’la karşıt açıda oluşu önemli bitişlerin sonrasında meydana gelecek olan köklü dönüşüm ve başlangıçları vurgulamakta… Özellikle eski alışkanlıkları değiştirmek bu tutulmanın önemli temalarından…

Tutulma döneminde kendimize ve kendi ihtiyaçlarımıza özen göstermeliyiz. Özellikle Öncü Nitelikteki burçların 20⁰sinde kişisel gezegenleri olan kişiler, 12 – 14 Temmuz doğumlu Yengeçler, 13 – 15 Ekim doğumlu Terziler, 10 – 12 Ocak doğumlu Oğlaklar ve 10 – 12 Nisan doğumlu Koç burçları bu konuya daha fazla dikkat edebilirler. Kendi ihtiyaçlarımıza bakarken ezberden giderek eski alışkanlıklara düşmek yerine güncel ihtiyaçlarımızın ne olduğunu fark ederek ilerlemek önemli farkındalık ve gelişim imkanı verecektir. Çünkü genelde alışkanlıklarımızı sorgulamadan hayatımıza devam eder, eskiden bize zevk veren ya da işimize yarayan her ne varsa bunları sorgulamayı bırakarak otomatik olarak sadece belli seçeneklere yöneliriz. Halbuki değişen zaman gibi bizim de istek ve ihtiyaçlarımız değişebilir. Eskiden işimize yarayan bir şey daha sonra bize hizmet etmeyebilir ve biz sırf güvence ihtiyacından dolayı hala aynı istek ve ihtiyaca tutunmayı seçebiliriz. Böyle bir eğilimimiz varsa bu dönem tüm bunlara bakmak ve konfor alanından çıkmak için çok güzel bir zaman. Şimdi güvenle bırakabiliriz…

23 Temmuz saat 00:01’de Güneş Aslan Burcuna giriyor. Güneş, Aslan Burcunda yönetici durumundadır ve burada bütün gücüyle parlar. Dolayısıyla önümüzdeki bir ay boyunca kendimizi daha coşkulu ve enerjik hissedeceğiz. Hayattan daha fazla zevk almak, eğlenmek, gezmek, sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek, kendimizi göstermek ve aşık olmak bu dönemin enerjisini vurgulamakta… Bununla birlikte bir ay boyunca kendimize daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, dış görünüşümüze her zamankinden daha fazla özen gösterebiliriz. Özellikle Aslan Burçları ve yükselen Burcu Aslan olanlar 23 Ağustos’a kadar olan dönemde parladıklarını hissedecekler. Aslanların yanı sıra, Koç ve Yay Burçları da, Güneş’in Aslan Burcunda olduğu dönemden olumlu olarak etkilenecek kişiler arasındalar. Koçlar ve Yay Burçları, fiziksel enerjilerinin yanı sıra, iç güçlerinin de arttığını fark edebilir, kendilerini göstermek istedikleri alanlarda hiç çekinmeden ilerleyebilirler.

26 Temmuz saat 8:03’te Merkür 23⁰ Aslan Burcunda ters hareketine başlıyor. İletişim gezegeni Merkür 29 Haziran’da Aslan Burcuna girmişti. Merkür bu konumdayken ego merkezli konuşmalar gündeme yerleşir. Böylece bu dönemde günlük konuşmalarımız daha çok kişisel odaklı oldu. Aynı zamanda zihnimiz daha çok eğlence, organizasyonlar veya çocuklarla ilgili konularla meşgul olacaktır. İletişimde dışadönük, sevecen ve coşkulu bir tarz izleyebiliriz. Bu da genel bir iyimserlik, neşe ve fikirlerde yaratıcılığı beraberinde getirdi.

Şimdi ise, Merkür 23⁰ Aslan Burcunda ters hareketine başlıyor ve bu konularda içselleşmemize yardımcı oluyor. Bu dönemde kendimizle ilgili konularda gözlem yapmak ya da içsel bir sorgulama dönemine girmek mümkün olabilecektir. Bu dönem psikanaliz gibi bir süreç için oldukça uygundur. Bunun yanı sıra kendimizi ifade etmek, göstermek ve dışa vurum yapma konusunda rahat olmayabiliriz. Merkür’ün ters hareketinde olduğu dönemlerde tüm iletişimi içe çevirecektir. Dolayısıyla 29 Haziran – 26 Temmuz arasında neler konuştuk, neler düşündük ve ne gibi girişimler yaptık? Önümüzdeki 3 hafta boyunca tüm bunların içsel sorgulamasını yapmak için oldukça iyi bir fırsatımız var. Bu fırsatı iyi değerlendirirsek Merkür’ün ters hareketini olumlu olarak yaşayabiliriz.

25 Temmuz saat 23:19’da Ay 4⁰ Kova Burcunda/ Güneş 4⁰ Aslan Burcunda, Dolunay Fazını oluşturuyor. Bu Dolunay teması kalp ve zihin ikilemini çözmekle ilgili olacaktır. Kalbin bizi çağırdığı yolda sonsuz olasılıklar ve sevgi içinde yürürken, zihnin alışık olduğu belli kalıplara sıkışmadan ilerleyebilir miyiz? Dolunay zamanları enerjinin yükseldiği ve doruk noktasına ulaştığı zamanlardır. Yakın dönemde özel yaşamımız ve sosyal yaşamımız arasında bir çelişki yaşıyor olabiliriz. Kendi içimizde kalmak, kendimiz için bir şeyler yapmak ve kendi benliğimize odaklanma isteğinin yanı sıra, sosyalleşmek, arkadaşlarla bir araya gelmek ve bütünün hayrı için olana yönelmek arasında bir köprü kurabilirsek bu Dolunay’ın enerjisi bizi geliştirerek bir adım öteye taşıyacaktır. Kendi istek ve arzularımızla, başkalarının ihtiyaçlarını dengeleyebiliyor muyuz? Bu dönemde benliğimizin bu alanına odaklanmak kişisel gelişimimiz için faydalı olabilir.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.