X

5 Temmuz saat 3:12’de Venüs İkizler Burcuna geçiyor. Aşk, sevgi, ilişkiler ve yaratıcılık gezegeni Venüs’ün İkizler Burcuna girmesi, bu konularla ilgili zihinsel enerjilerin daha fazla ortaya çıkacağını göstermekte… İlişkilerde önceki dönemden farklı olarak iletişim daha fazla ön plana çıkaracaktır. İlişkiler içinde bağlılık ve fiziksel ihtiyaçlardan çok zihinsel uyum ve arkadaşlık  önem kazanabilir. İkili ilişkilerde fikir alış verişi ve entelektüellik ön plana çıkacaktır.

31 Temmuz’a kadar devam edecek dönemde kurduğumuz ilişkilerde derinlere inmek, bağlanmak ya da karşımızdaki kişiyi düşünmek yerine arkadaşça ve zihinde kurulmuş ilişkiler öne çıkabilir. Dolayısıyla ilişkilerin zemini daha dayanıksız olabilir. Flört ön planda kalacaktır. Yaratıcılıkla ilgili konularda ise, zihinsel yaklaşımlar öne çıkarken yeni fikirler oluşturmak kolaylaşacak. Fikirlerimizi paylaşabildiğimiz sürece tatmin olabileceğiz.

Bu enerji, başta İkizler Burcu mensupları olmak üzere, Terazi ve Kova Burcundaki kişilerin ilişkilerinde başarı, iyimserlik, neşe ve hoş görü getirecektir. Bu kişiler kendilerini daha rahat ifade edebilir ve yaratıcılıklarının arttığını hissedebilirler. İkizler, Terazi ve Kova burçları bu dönemde daha sosyal hissederken, yeni arkadaşlar edinebilirler.

6 Temmuz saat 3:20’de Merkür Aslan Burcuna geçiyor. İletişim gezegeni Merkür, Aslan Burcuna girince ego merkezli konuşmalar gündeme yerleşir. 26 Temmuz tarihine kadarki dönemde günlük konuşmalarımız daha çok kişisel odaklı olacaktır. “Ben ne istiyorum?”, “Ben ne düşünüyorum?”, “Benim fikirlerim…” günlük konuşmalar içinde sıkça duyulacaktır. Aynı zamanda bu dönem boyunca zihnimiz daha çok eğlence, organizasyonlar veya çocuklarla ilgili konularla meşgul olacaktır. İletişimde dışadönük, sevecen ve coşkulu bir tarz izleyebiliriz. Bu da genel bir iyimserlik, neşe ve fikirlerde yaratıcılığı beraberinde getirecektir. Öğrenmek ve bilgilerimizi başkalarıyla paylaşmak her zamankinden daha eğlenceli olabilir. Diğer taraftan fikirlerimiz sabit ve sübjektif olabilir.

9 Temmuz saat 7:06’da Ay 17° Oğlak Burcunda Dolunay Fazını oluşturuyor. Böylece her şeyin olgunlaştığı bir döneme giriyoruz. Geçen ay başlattığımız girişimlerin ve projelerin meyvelerini bu dönemde toplayabiliriz. Şimdi pek çok şey görünür hale geliyor. Bu dönemde ailevi sorumluluklarımızın yanı sıra toplum için de yapmamız gereken şeylerin olduğunu hatırlayabiliriz. İçinde bulunduğumuz bu olgunlaşma döneminde, gelişimimizin hangi aşamasında olursak olalım artık çocukluktan çıkarak sorumluluk almamız gerektiğinin farkına varmalıyız. Diğer taraftan aldığımız sorumlulukların altından kalkamayacakmışız hissi yoğunluk kazanabilir. Bunların altında ezilmemek için iç güvenimizi sağlamlaştırmamız gerekecektir. Bu dönemde, duygusal davranarak çözemediğimiz sorunlarımızı somut bir şekilde ele alma ve sonuçlandırma fırsatı bulabiliriz.

20 Temmuz saat 15:20’de Mars Aslan Burcuna geçiyor. Cesaret ve mücadele gezegeni Mars, vakur ve kendinden emin Aslan Burcuna girdiğinde mücadelemiz kendimizi göstermek, ifade edebilmek ve yaratmak üzerine yoğunlaşacaktır. Bu enerji, onur için savaşmak, bazen de gurur için pasif kalmayı getirebilir. Bu dönemde hayatımızdaki dramalar artabilir. 5 Eylül’e kadar devam edecek bu dönem, başta Aslan Burçları olmak üzere, Koç ve Yay burçlarının fiziksel enerjilerini arttıracaktır. Bu kişiler her zamankinden daha aktif ve cesaretli davranabilirler. Diğer taraftan Sabit Burç mensupları, Boğa, Akrep ve Kovalar, Mars’ın ısrarcı ve aktif enerjisi nedeniyle zorlanabilirler. Bu kişiler dönem boyunca kendilerini fiziksel olarak zorlamamaya dikkat etmelidir. İnat ve gurur bu kişileri ileri götürmeyeceği gibi zarar da verebilir.

22 Temmuz saat 18:16’da Güneş Aslan Burcuna geçiyor. Güneş, Aslan Burcunda yönetici durumundadır ve burada bütün gücüyle parlar. Dolayısıyla önümüzdeki bir ay boyunca kendimizi daha coşkulu ve enerjik hissedeceğiz. Hayattan daha fazla zevk almak, eğlenmek, gezmek, sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek, kendimizi göstermek ve aşık olmak bu dönemin enerjisini vurgulamakta… Bununla birlikte bir ay boyunca  kendimize daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, dış görünüşümüze her zamankinden daha çok özen gösterebiliriz. Özellikle Aslan Burçları ve yükselen Burcu Aslan olanlar 23 Ağustos’a kadar olan dönemde parladıklarını hissedecekler.

23 Temmuz saat 12:46’da 0° Aslan Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Güneş’in Aslan Burcuna girmesinin hemen ardından Aslan Burcunda Yeniay fazı gerçekleşiyor. Aslan dönemi yaratıcılık, kişisel ifade, kendini göstermek ve egonun güçlenmesi temalarıyla ilgilidir. Ego bizi hayatta tutan, bu dünyaya bağlayan ve var olup yaşamamıza yardımcı olan, bize bir sebep veren olgudur. Dolayısıyla Aslan Burcundaki Yeniay’ın haritamızda bulunduğu alanda, bizler de kendimize bir amaç bulmak, var olmak ve parlamak isteriz.

Bu Yeniay’la birlikte önümüzdeki ay boyunca yüksek motivasyon ve cesaretimizi pek çok farklı unsurla dengeleyebileceğiz. Kendimizi göstermek, kararlı ve emin adımlarla yürümek isteyebiliriz. Bu dönemde, yaşamımızın daha iyi nasıl olması gerektiğine odaklanabiliriz. Kişisel konularda yapacağımız başlangıçlar ileride kendimizi gösterebilmemize ve takdir toplamamıza vesile olacaktır.

26 Temmuz saat 2:41’de Merkür Başak Burcuna geçiyor. Merkür yöneticisi olduğu Başak Burcuna girdiğinde, eğitim, iletişim, haberleşme ve ulaşımda süregelen hareketlilik daha aktif bir hale gelecektir. Merkür 13 Ağustos’ta 11⁰ Başak Burcunda ters hareketine döneceği için Başak Burcundaki yolculuğu Eylül sonuna kadar devam edecektir. Dolayısıyla bu dönemde detay isteyen konular ve analitik düşünme gerektiren işler üzerinde yoğunlaşmak mümkün olabilecek. Merkür buradayken zihin kendini daha çok çalışmaya yöneltir ve mükemmeli kovalamak ister. Diğer taraftan bu süre zarfında Başak’ın eleştirel yönü de ortaya çıkacaktır. Başta İkizler ve Başak Burçları olmak üzere Değişken Nitelikteki burç mensupları – Yay ve Balık – zihinsel enerjilerinin yoğunlaştığını fark edebilirler.

Merkür 13 Ağustos’ta Başak Burcunun 11 derecelerinde ters hareketine dönecek. 31 Ağustos’a kadar Başak Burcunda ters hareketine devam edecek olan Merkür bu tarihte kısa bir süreliğine Aslan Burcuna geri dönecek. Merkür 5 Eylül’de 28⁰ Aslan Burcunda düz hareketine başlayacak ve 10 Eylül’de tekrar Başak Burcuna girecek. Dolayısıyla Merkür daha ters hareketine başlamadan, içinde bulunduğumuz dönemdeki girişimlerimize, iş, proje ve anlaşmalara dikkat etmeliyiz. Merkür’ün ters hareketine döneceği önümüzdeki dönem tüm bu konularla ilgili detayları fark edebilir, satır aralarını okuyabilir ve ortaya çıkan pürüzlerle yüzleşebiliriz.

31 Temmuz saat 17:54’te Venüs Yengeç Burcuna geçiyor. Venüs Yengeç Burcuna girdiğinde duygusal paylaşımlar önem kazanmaya başlıyor. Bu dönemde başlayan ilişkilerde duygusallık ön planda olmakla birlikte, koruma teması da güçlü olacaktır. Önceki dönemde Venüs İkizler Burcundayken ilişkilerimizde sosyal paylaşımlar, iletişim ve arkadaşlık ön plandaydı. Yakınlaşma önce zihinde başlıyordu. Şimdi ise, ilerlettiğimiz arkadaşlıklarımızda artık duygusal paylaşımları da yaşamak isteyebiliriz. Flörtçü ve havai bir havadan çıkıp daha korumacı duygular içine girebiliriz. Bu dönemde arkadaşlardan çok, aile ve yakın çevremiz önem kazanacaktır. 26 Ağustos’a kadar olan dönemde sevdiğimiz kişilere kol kanat germek isteyebiliriz. Özellikle aile ilişkilerini dengelemek ve aile içinde uyum sağlamak bu dönemde önem kazanacaktır.

Bu etkiden en çok Yengeç Burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar etkilenecekler. Uzun zamandır zorlu etkiler altında olan Yengeçler ay boyunca daha iyimser ve uyumlu olabilecekler. Ay boyunca hayatın pozitif tarafını görmeye daha fazla meyilli olabilir, yaz tatilinin keyfini çıkarabilirler; sevdikleriyle ve aileleriyle olan pürüzler bu dönemde tatlıya bağlanabilir. Yaratıcılıkları artarken çekicilikleri de ay boyunca artmaya devam edecektir.

 

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.