X
Şubat 2023 Aslan Burcunda Dolunay

Kalbine Sahip Çık

Bu akşam 16⁰ Aslan Burcunda Dolunay fazı gerçekleşiyor. Aslan/Kova aksında gerçekleşen Dolunay zihin ve kalp arasında gidip gelmemize sebep olabilir. Kova Burcu akıl, mantık, kurallar, olması gerekenler ve yüksek bilinci sembolize ederken, Aslan Burcu aşk, yaratıcılık, kalp ve kalpten ifadeyi sembolize ediyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz dönemde adım atarken ve olayları değerlendirirken neye göre hareket edeceğimize nasıl karar vereceğiz? Mantıklı olan ve olması gerekeni mi takip edeceğiz yoksa kalbimizi mi?

Aslan Dolunayı bize kendimiz olmamızı ve kendimize sadık kalmamız gerektiğini hatırlatıyor. Yaratıcılığımızı ortaya koyarken biraz oyunca olmaya da izin vermemiz gerekiyor. Çünkü şu anda gökyüzü fazlasıyla yüklü ve ciddi. İçimizi ısıtmak için Aslan’ın sıcaklığına ihtiyacımız var. Eski sistemi ve artık ittirerek yürütmeye çalıştığımız çarkı kırmanın zamanı geldi! Uranüs Dolunay’a sert bir açı yaparken bu döngüleri kırabilmemize yardımcı olmakta… Sistemleri kırmak için cesaret ve güç gerekir. Çünkü süregelen düzen, işlemese bile bize tatlı bir konfor alanı oluşturur. Kimse kolay kolay bu ortamı terk etmek istemez. Eğer risk alarak kendimizi yeni olasılıklara açarsak özgürleşmemiz kaçınılmaz olacaktır.

Dolayısıyla şimdi bize hizmet etmeyen her ne varsa bırakmanın, özgürleşmenin, kalbimizi açmanın ve kalbimize sahip çıkmanın zamanı… Yeniliklere adapte olabilmek için Hayata güvenelim. İhtiyacımız olan cesareti ise Aslan Dolunayından alacağız.