X
Ocak 2024 Oğlak Burcunda Yeniay

11 Ocak’ta 20⁰ Oğlak Burcunda gerçekleşen Yeniay, Ay Düğümlerine tam kare açı yapmakta…

Dolayısıyla Ay Düğümlerinin dualitesi bu dönemde ağır basacaktır. Temmuz 2023’te Koç Burcuna geçen Kuzey Ay Düğümü, karşısında Terazi Güney Ay Düğümüyle Ocak 2025’e kadar hareketine devam edecek. İlişkilerde ve sosyal ortamlarda, denge arayışına fazlaca meyilli olacağımız bu dönemde, aslen kolektif olarak bizi geliştirecek tema bireysellik ve benlik bilinci olacaktır. Bedeli ne olursa olsun denge, uyum ve huzur arayışı bize astarı yüzünden pahalı bir bedel ödetebilir. Bu süreçte araştırmamız gereken: “Ben ne istiyorum? Hiç kimse olmasa – eşim, çocuklarım, sevgilim, en yakın arkadaşım – belli durumlarda nasıl davranırdım? Ne için mücadele eder, ne için savaşırdım?”

“Yalnız Kalmak” en büyük korkumuz olabilir. Halbuki, tek başımızayken enerjimiz daha yüksek olacaktır. İlişki içinde olsak da, insanlarla çevrelenen sosyal bir ortamda ilişki yumağına mecbur kalsak da, zaman zaman mutlaka tek başımıza kalarak “Gerçekte ne istiyorum?”u sorgulamalıyız.

Bu Yeniay, tüm bu süreçteki sorgulamalara ışık tutarak iyi/kötü, melek/şeytan aslında aynı olan ama dualitenin ayırdığı temalarla ilgili somut hareket edebilmeyi sağlıyor. Bir tarafımız gelişime kapalı, konfor alanı içinde denge kurarak, zaten mevcutta işleyen sistemi kullanmaya devam etmek isterken, diğer taraf, isteklerimizi talep ettiğimiz takdirde güçlü bir şekilde sıçrama yapacağımıza yardımcı olacak.

Diğer taraftan harekete geçmek için çok fazla desteğimiz var. Uranüs’ün Boğa Burcunda Yeniay derecesine güçlü desteği, yeni olanı denemeye bizi heveslendiriyor. Toprak Elementindeki bu destek, Yeniay niyetlerimizi materyalize etmemize yardımcı olmakta… Yeni olan aslında ne kadar çılgın ve Ütopik dursa da hayalleri gerçeğe dönüştürebiliriz. Dolayısıyla korkmadan yepyeni bir şeyler deneyebiliriz.

Yine Toprak Elementindeki Boğa Jüpiter’in Oğlak Mars’la yaptığı güçlü destekleyici açı, yüksek enerji ve yapabilme kapasitesi veriyor. İsteklerimizi ve arzularımızı gerçekleştirebilmek için fırsatları yaratmak ve bunları kullanabilme şansını tanıyor.

Güçlü niyetlerle döngüleri kırabileceğimiz güzel bir Yeniay diliyorum…