X
Ocak 2023 Yengeç Burcunda Dolunay

7 Ocak saat 2:07’de Ay 16⁰ Yengeç Burcunda Dolunay fazı gerçekleşiyor.

Duyguların akmasına izin vermemiz gereken bir zamandayız. Dolunay zamanları enerjinin yükseldiği ve maksimuma ulaştığı zamanları gösterir. Dolayısıyla, Dolunay’ın öncesinde yükselen bir yoğunluk yaşanır. Dolunay zamanı geldiğinde ise, artık her şeyin görünür olduğu ve sonuçlandığı noktadır. Bu dönem, bizi aşağı çeken duyguların ötesine geçmek için güzel bir fırsat bulabileceğiz.

Yengeç/Oğlak aksının teması güvenliktir.

Güvenlik için ya da güvenlik uğruna neler yapıyoruz?

Gerçek duygusal ihtiyaçlarımızın farkında mıyız?

Yoksa alışkanlıklardan mı hareket ediyoruz?

Artık gereksiz tutunmaları bırakmak ve büyümek için güzel bir zamandayız.  Güvenliği başkalarından sağlamak yerine kendi kendimizin bakıcısı olmaya aday olabiliriz.

Kiron’un Dolunay’a yaptığı sert açı derin yaralarımıza yakından bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. Kiron Koç burcunda, var olmakla ilgili yaralarımızı gündeme getirdiği için, bu Dolunay’da, çocukluk döneminde bizi en derinden etkileyen travmalarımız su üstüne çıkabilir. Bunlara bakmak kolay olmayacaktır. Bu sebeple kaçıp gitme isteğinde olabiliriz.

Neptün’ün Dolunay’ı destekleyen açısı, duyguların yoğun olacağını göstermekte… Duygular sel gibi akabilir. Akışı izlemek bize iyi gelecektir. Böylece hiçbir duygunun sabit ve değişken olmadığını, her şeyin akıp değiştiğini gözlemleyebiliriz.

Uranüs’ün Dolunay’ı desteklemesi ise, coşkun duygularımızı ifade edebileceğimiz güvenli bir ortamı bulabileceğimizi göstermekte. Kendimize olan inancımız, hassasiyetlerimizi ortaya koymamıza yardımcı olacaktır. Bu durumda hakikat her şeyden önemli olacaktır. Gerçek olmayan ise kırılıp elenecektir.