X

15 Nisan saat 12:21’de Merkür 4⁰ Koç Burcunda düz hareketine başlıyor. İletişim gezegeni Merkür 23 Mart’ta 16⁰ Koç Burcunda ters hareketine başlamıştı. Merkür 3 haftalık ters yolculuğunu tamamladıktan sonra şimdi tekrar düz hareketine dönüyor. Böylece 3 hafta boyunca içsel olarak yaşadığımız süreci şimdi dışa açabileceğiz. İçerideki gözden geçirme süreci sonunda, değişim ve tekrarlardan aldığımız bilgiyle şimdi işlerin dış dünyada nasıl işlediğine bakabiliriz. Bu da bir nevi test sürüşü gibi olacaktır. İçsel tamirat sonrası aksayan alanlara bakıp düzeltmiş ya da zorlanarak bazı şeyleri bırakmak ya da değiştirmek zorunda kalmış olabiliriz. Şimdi ise, tüm bu geriye bakışın ardından ileri gidebilmek için yeterli olup olmadığımızı test edeceğiz.

Merkür Koç Burcunda ilerlediği dönemlerde iletişimde hızımız artar. Böylece yeni fikirler ve yeni projeler her zamankinden daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. 15 Nisan itibariyle, 13 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan bu dönemde günlük hayatın hareketine yetişmek kolay olmayacaktır. Diğer taraftan Ateş Elementi burçlarında doğan kişiler – Koç, Aslan, Yay – bu tanıdık enerjiyle işlerini kolaylıkla halledebilirler. Hızlı kararlar vererek hedeflerinde ilerlemeleri mümkün olabilir.

16 Nisan saat 4:58’de 26⁰ Koç Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Koç Burcunda gerçekleşen Yeniay hem baharı müjdeliyor, hem de bizleri yeni başlangıçlara davet ediyor. Zodyak’ın ilk burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun enerjileri vurgulamakta… Geçtiğimiz ay sürüncemede kalan konular, belirsizlikler ve tıkanıklıklar şimdi çözülüyor ve artık ileri atılabilecek cesarete sahip olabiliyoruz. Artık daha cüretkar ve kendimizden emin olabiliriz. Koç Burcu haritamızda hangi alanı yönetiyorsa o alanda yeni başlangıçlar yapabilir, hevesli ve coşkulu bir şekilde hareket edebiliriz. Uzun zamandır yapmak istediğimiz, fakat tereddütlerimiz yüzünden sürekli olarak ertelediğimiz bir projemiz varsa şimdi bunun girişimlerini başlatmak isteyebiliriz. Bu dönem başlangıç ve atılım için çok uygun olacaktır; fakat girişimlerin sonuçlarını ancak önümüzdeki ay itibariyle alabiliriz. Yine girişeceğimiz işlerden materyal fayda sağlamak ve temelimizi güçlendirmek önümüzdeki ay itibariyle mümkün olabilecektir.

17 Nisan saat 11:10’da Kiron Koç Burcuna geçiyor. Kiron yani – Yaralı Şifacı – Balık Burcunda çıkıp Koç Burcuna giriyor. Kiron’un Şubat 2011’de Balık Burcuna girmesiyle, derin psikolojimiz içinde şefkat ve merhamet duygusuyla temasımız daha fazla artmış olabilir. Kiron burada, tanrısal bağımızı ve ondan kopuşumuzun verdiği acı duygusunu vurgulamaktadır. Kiron astrolojik haritamızda hem en çok yara aldığımız, hem de nasıl şifa bulduğumuzu gösterir. Kiron Balık’ın birlik ve beraberlik duygusuna duyulan özlem ve dünyevi konuların ağır basması, özellikle 1960 – 1968 doğumlu kişilerin hayatında vurgulu bir şekilde hissedilmiş olabilir. Bu kişiler 2011 senesinden bu yana Kiron döngüsünü yaşayarak, hayatlarını derin bir alanda gözden geçirerek bir sonraki evreye kendilerini hazırlamış olabilirler.

Şimdi ise, Kiron Koç Burcuna geçerken, genel şifa teması olarak “Varoluş” konusunu vurgulamakta… Birey olmak, var olmak ve benlik duygusu ile ilgili konular önümüzdeki dönemin şifa ve yaralanma alanları olacaktır. 1968 – 1977 doğumlu kişiler önümüzdeki dönemde Kiron dönüşlerini yaşayarak hayatlarında onları en zorlayan ve belki de en yaralı alanlarını iyileştirme fırsatı bulabilecekler.

20 Nisan saat 6:13’te Güneş Boğa Burcuna geçiyor. Güneş’in Boğa Burcuna geçmesi, yavaşlayıp hayatın tadına varmamıza vesile olacaktır. Nisan sonu ve Mayıs ayları baharın geldiği, doğanın canlandığı ve bitkilerin kök salarak güçlendiği aylardır. Güneş Boğa Burcundayken bu sağlamlığı bizlere hatırlatır. Aybaşından beri devam eden yüksek enerjimiz ve hareketli günlük hayatımız şimdi bir anda yavaşlayabilir. Güneş’in Boğa Burcunda kalacağı bir ay boyunca rutin olanı, pratik, alışılmış ve bize tanıdık geleni arayabiliriz. Pratik olanın peşinden giderken bir taraftan da üşengeçlik, tembellik ve zevk düşkünlüğü kendini gösterebilir. Materyal konular ön plana çıkarken paranın değerini her zamankinden daha fazla sorgulayabiliriz.

24 Nisan saat 19:40’ta Venüs İkizler Burcuna geçiyor. Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs, İkizler Burcuna girdiğinde sevgisini ve ilgisini zihinsel yollarla göstermeye başlayacaktır. Böylece Haziran ayı boyunca ilişkilerde zihinsel uyuma, arkadaşlığa ve iletişime önem verebiliriz. Bu dönemde ilişkilerde bağlılıktan çok flörtçü ve havai bir tarz söz konusu olacaktır. Bu dönem aynı zamanda yeni olana daha fazla ilgi duyduğumuz, tanıdıklık hissinden çok spontane ve değişik olana çekildiğimiz bir dönem olabilir.

Bu dönemde İkizler Burçları ve yükselen burcu İkizler olan kişiler yaratıcılıklarının arttığına ve iyimserleştiklerine şahit olabilirler. İlişkilerinde dengeyi rahatlıkla kurabilir ve etraflarında toplanan hayranlarının keyfini sürebilirler. Bu dönem İkizler burçları için sosyalleşme zamanı… Bu ay genel olarak İkizlerin sosyalleştiği ve ilişkilerini düzenleyebildiği bir ay olacaktır. Bu etkiden ikincil olarak Terazi ve Kova Burçlarında doğan kişiler faydalanabilecekler. Terazi ve Kova burçları ikili ilişkilerinde denge ve uyum sağlarken yeni ilişkiler kurabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirler.

30 Nisan saat 3:57’de Güneş 9⁰ Boğa Burcunda/Ay 9⁰ Akrep Burcunda Dolunay Fazını oluşturuyor. Dolunay mevcut enerjinin en üst seviyeye ulaştığı bir hasat dönemidir ve öncesinde gerçekleşen Yeniay’da başlanan konuların sonuçlanmasına yardımcı olur. Kuşkusuz bu etkiler kişinin kendi haritasındaki etkileşimle yakından ilgilidir. Boğa/Akrep aksında gerçekleşen Dolunay bize güç, tutku, para ve sahip olmakla ilgili konuları hatırlatıyor. Kendimize güvenli bir alan istememize rağmen bundan uzaklaşarak dönüşüme ve korkularımıza kucak açabilmeyi gerekli kılıyor.

Güneş Boğa Burcundayken tabiat ve Toprak Ana ile kurulan bağ güçlenir. Somut ve elle tutulur olan, fiziksel ihtiyaçlar, güvence isteği ve fiziksel dünya ile kurulan bağ öne çıkar. Ay’ın Akrep’te oluşu ise, tutkuyu, duygusal huzursuzlukları, değişim ve dönüşümü sembolize eder. Akrep bize hayattaki her şeyin değiştiğini ve dönüştüğünü hatırlatır. Bu bir bakıma güvence ve konfor isteğimizi tehdit ediyor gibi görünse de, gelişim için gerekmektedir. Kısacası bu ayki Dolunay’da Ay başkalarının arzuları ve ihtiyaçlarına odaklanırken, Güneş bize kendi ihtiyaçlarımızı hatırlatacaktır. Aradaki dengeyi koruyabilirsek, Dolunay’ın yoğun enerjisini olumlu olarak kullanabiliriz.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.