X
Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

Güneş Boğa Burcunda hareketine devam ederken, baharın tatlılığı ve yeni açan pembe çiçeklere rağmen, Güneş batıp gecenin karanlığı çökünce Ay ışığı altında pembe çiçekler bile karanlık gözükmekte…

Bu gece 4 derece Akrep Burcunda Dolunay fazı gerçekleşiyor.

Yani Güneş Boğa Burcunda bariz olanı gösterirken, Ay Akrep Burcunda, güç, kontrol ve en derindeki duyguları sembolize ediyor. 

Plüton’un Kova Burcundan Dolunay’a yaptığı zorlayıcı açı en derinden de derin bir yer olduğunu bize hatırlatmakta! Plüton’un Güneş’le yaptığı etkileşim bilinçaltı temaları bilinç düzeyine çıkarırken, bizi yöneten gizli güçleri fark edebileceğiz. Plüton’un Ay’la yaptığı etkileşimde ise, bilmediğimizi dahi bilmediğimiz temalarla temasa geçiyor olmak bizleri zorlayabilir. Bu sebeple bu dönemde rüyalar çok önemli ve çok değerli…

Gerçek olan “hakikat” ortaya çıkacak ve geride kalan her şey kumdan kaleler gibi yıkılacaktır. Bu da bize yeni bir oyun alanı sunuyor. 

“Boşalan alana ne inşa etmek istiyoruz?” Bunun heyecanını içimizde hissetmek, bizi gidene tutunma dramasında çıkartacaktır. 

Bir taraftan Jüpiter/Uranüs birleşimini yaşarken, beklenenin bilinen sınırlarının ötesine geçerek, beklenmedik bir sıçrama yaşayabiliriz. Umut da bize beklenmedik bir çoşkuyla gelecektir. Biz bunu daha önce hiç bilmediğimiz bir özgürlük alanı şekilde algılayabiliriz. Böylece duygusal ve/veya fiziksel kısıtlamaların ve korkuların hayallerimize engel olmasını önleyebiliriz. Daha önce mümkün olduğunu düşünemediğimiz olasılıklar karşımıza fırsat olarak çıkabilir. 

İletişim gezegeni Merkür 25 Nisan’da düz hareketine başlayacağı için şu anda epey yavaşlamış vaziyette… Yerinden kıpırdamak istemeyen Merkür dış dünyadaki iletişimi zorlaştırırken bizi sezgilerimizle iletişim kurmaya mecbur bırakıyor.

Bu Dolunay’ı bilinçaltı temizliği ve güçlü farkındalıklar için çok güzel bir fırsat olarak değerlendirebiliriz. Çünkü bu etki, en derinde kalan ve kendimizden bile sakladıklarımızı bilincimize çıkartarak güçlü yüzleşmeler yaşamamıza vesile olacaktır. 

Karanlığın aydınlığa yol aldığı farkındalık dolu bir Dolunay dönemi diliyorum…