X
Mayıs 2023 Akrep Burcunda Dolunay ve Ay Tutulması

5 Mayıs saat 20:33’te 14⁰ Akrep Burcunda Dolunay ve Ay Tutulması gerçekleşiyor. Merkür ve Plüton’un bu dönemde ters hareketinde oluşu, bilinçaltının aktif olmasına ve gizli kalmış konuların açığa çıkmasına neden olmakta…

Güneş’in Boğa burcunda oluşu Toprak enerjisini vurgularken ayaklarımızı sımsıkı yere bastırıyor. Diğer taraftan Akrep Burcunun sert ve yüzleşmeye açık enerjisi yoğun duygularımızı göz ardı edemeyeceğimizi göstermekte…

Mantığımızla bir şeylerin üstesinden gelmek mümkün olmayacaktır. Her türlü duygunun içinden geçmek mecburiyetindeyiz.

Yoğun duyguların içinden geçmek hiç de kolay olmayan bir mesele… Bizler, genellikle, zorlandığımızda bizi zorlayan durumun bir an önce geçmesini ve bir sonraki evrenin gelmesini isteriz. Yani olandan çok gelecekle ilgiliyizdir. Fakat gelecek bu anın içinde barınır. Bu sebeple geleceğe dair “ne olacak?” dememizin bir anlamı yoktur. Gelecek aslında bu anın içindedir ve ancak bizim fark etmemizle iyileşir!

 

Pandora’nın Kutusu Açılıyor

Peki neyi fark edeceğiz?

Bu anı neden yaşadığımızı mı?

Neden bu çıkmazın içinde olduğumuzu mu?

Neden hep farklı kişilerle aynı sorunlarla yüz yüze geldiğimizi mi?

Neden bu kariyeri seçtiğimizi mi?

Neden bu ilişkinin içinde olduğumuzu mu?

Neden bu sağlık sorunuyla uğraşmak zorunda kaldığımızı mı?

Bunları fark ettiğimiz anda çıkmazdan gelişime doğru ilerlemiş oluruz. Bu dünyaya geliş amacımızı fark ederek, yaşamak için geldiğimiz sıçramayı yaşarız. Böylece geçmiş ve gelecek bu anın içinde iyileşir. Bizim üzerimizdeki yaptırımını, yani kontrolünü kaybeder ve böylece özgürleşmiş oluruz.

İnsan bir sorun yaşarken hep çözüm bulup işin içinden çıkmaya çalışır da yaşadıklarını neden yaşadığını düşünmek için zaman ayırmaz. İşte şimdi belki de bu zamanı kendimize tanımalı ve Uranüs’ün de yardımıyla daha özgür bir alana geçmeliyiz.