X
Mayıs 2022 İkizler Burcunda Yeniay

30 Mayıs’ta 9⁰ İkizler Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Yeniay daima yeni başlangıç ve yeni enerjiler demektir; fakat Yeniay’ın yöneticisi Merkür’ün ters hareketinde oluşu bizi geçmişle yüzleşmeye davet ediyor. Böylece ister istemez bekleme ve geri sarma moduna devam edebiliriz. Ters hareketler daima içe dönmek ve yeniden gözden geçirmekle ilgilidir. Bu sebeple gözden geçirmemiz gerekenlere iyice bakmaya ve kendi içsel sürecimizi tamamlamadan dışarı açılmamaya ve adım atmamaya dikkat etmeliyiz.

Bu dönemde yenilik, yeni uğraşlar ve çeşitli aktivitelerde bulunma isteği yüksek olacaktır, fakat bunlar ancak eski benliklerimizi geride bırakarak ve yeni olana kucak açtığımıza gerçekleşebilecek. Belki bazı arkadaşlıkları geride bırakırken şimdi yerine yenilerini davet edebileceğiz. İlişkilerde vedalaşmalar yaşadıysak, geride bıraktıklarımızın farkında olarak yeni olana kucak açmak da mümkün olabilir. Bir türlü başlatamadığımız projelerimiz varsa, neyin işlemediğini çözerek yeni bir başlangıç yapabiliriz.

Merkür’ün Satürn ile yaptığı kare açı iletişimle ilgili konularda ağırlığı arttırıyor. Fikirleri değiştirmenin zorluğu ve bunları iletebilmenin güçlüğünün altını çiziyor. Artık bize hizmet etmeyen fikirleri bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bazen belli bir fikre tutunabileceğimiz gibi belli bir iletişim tarzına da tutunabiliriz. Bu Yeniay bizlere tüm bu farklı tarzları hayatımızın içine almaya davet ediyor.