X

4 Kasım saat 8:22 Ay 11⁰ Boğa Burcunda/ Güneş 11⁰ Akrep Burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor. Yeniay’da başlattığımız konuların sonuçlarını Dolunay dönemde alırız. Bu dönem bir hasat dönemidir. Bir taraftan kişisel ihtiyaçlara ve fiziksel isteklere yönelmek, diğer taraftan da başkalarıyla olan yakın paylaşımlarımıza odaklanma isteğimiz içsel bir gerilim yaratabilir. Bu dönemde sahip olmak ve paylaşmak arasındaki dengeyi kurabilirsek, içsel huzurumuzu koruyabileceğiz. Duygusal olarak kendimize yönelsek de, aslında hala başkalarından etkilenmeye açığız. Akrep/Boğa aksında paylaşım ve sahiplenme arasında gidip gelebiliriz. Boğa ile Akrep’in zıtlığına karşın, her iki burcun da dokunma ve hissetme ihtiyacı Dolunay enerjisi ile bir araya gelince cinselliği ön plana çıkaracaktır.

5 Kasım saat 22:19 Merkür Yay Burcuna geçiyor. İletişim gezegeni Merkür’ün Yay Burcuna girmesiyle içimizdeki coşkuyu, iyimserliği, aktif enerjiyi iletişim alanımıza daha fazla yansıtmaya başlayabiliriz. Zihnimiz daha fazla yoğun olacağı için planlarımız, seyahatlerimiz, okumalarımız, haberleşmelerimiz ve günlük aktivitelerimiz artacaktır. Hevesli oluşumuz nedeniyle aktivitelerimizin somut sonuçlarını almamız mümkün olmayabilir. Çünkü zihinsel tasarılarımızı gerçekleştiremeyeceğimiz ölçüde abartabiliriz. Konuşmaya daha fazla vakit ayırıp, işin üretkenlik kısmında yavaş kalabiliriz.

Merkür, 3 Aralık’ta 29⁰ Yay Burcunda ters hareketine döneceği için Yay Burcunda uzun süre kalacaktır. Merkür 23 Aralık’ta 13⁰ Yay Burcunda tekrar düz hareketine başlayacak ve 11 Ocak 2018’e kadar Yay Burcunda hareketini sürdürmüş olacak.

7 Kasım saat 14:39 Venüs Akrep Burcuna geçiyor. Yunan Mitolojisindeki Hades’in Persephone’yi kaçırarak kendi krallığı olan yeraltında alıkoyması gibi, Venüs Akrep burcunda ilişkilerde kıskançlık, haset ve sahiplenicilik yaratır. İlişkide şartlar eşit olmadığında ilişkilerdeki dengeyi ifade eden Venüs değer kaybeder. İlişkilerde cinsellik iletişimin önüne geçer. Mesafelerin ortadan kalkması, aşırı yakınlık ve paylaşımların çok vurgulu olması ilişkileri yorabilir.

Venüs Akrep Burcunda düşük durumdadır. Venüs’ün zarif, uyumlu ve yaratıcı enerjisi Akrep’in şüpheci ve gizemli tarafıyla pek uyuşmaz. Venüs Akrep ilişkilerinde aşırı tutkulu, sahiplenici, şüpheci, tutucu ve kıskançtır. Bunun yanı sıra Venüs’ün Akrep Burcunda olacağı dönem boyunca sanat ve yaratıcılık gibi konularda elimizden gelenin en iyisini tutkuyla yapmak isteyeceğiz. Bu dönemde en çok Akrep Burçları ve yükseleni Akrep olan kişiler etkilenecektir. Akrepler cazibelerinin arttığını ve ilişkilerinin canlandığını fark edebilirler. İkincil olarak da diğer Su Elementi burçları Yengeç ve Balıklar bu dönemde olumlu olarak etkilenecekler.

18 Kasım saat 14:42 26⁰ Akrep Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. Bu dönemde yapacağımız girişimler bizi yenileyecek ve kısa vadede dönüşmemize yardımcı olacaktır. Önümüzdeki dönemde “güç” konusu gündemde kalacak. “Nasıl güç elde edebiliriz ve gücümüzü nasıl kullanabiliriz?” “Gücümüzü başkalarını yönlendirmek ya da manipüle etmek için mi, yoksa kendimizi geliştirmek ve zor durumda olan kişilere yardım etmek için mi kullanacağız?” Bunlar ay boyunca bizi zorlayan sorular olabilir.

Önümüzdeki ay bazı değişimler ve beklenmedik gelişmeler bize “Feleğin Çemberinden” geçmişçesine bir farkındalık yaşatabilir. Kontrol dışı gelişen olaylar neticesinde, önemli değişimler yaşayabiliriz. Hayatın soyut alanıyla daha fazla içli dışlı olabiliriz. Bu dönem belli bir alışkanlığı bırakmaya niyet etmek ve aynı zamanda ruhsal ve bedensel arınma için oldukça uygun olacaktır.

Akrep Burcunun 26°’si haritamızda hangi alanda ise, burada kontrol dışı gelişmelere ve önemli değişimlere şahit olabiliriz. Bu alanda yeni ve köklü başlangıçlar yapmak mümkün olabilir. Yeni başlangıçlar için bazı şeylerin bitip sonlanması ve bitenin yasının hakkıyla tutulması gerektiğini de unutmamalıyız. Böylece hayatımızda görevini tamamlamış olan durumlara veda ederken, yeni ve taze olarak hayatımıza giren ve bizi dönüştüren durumlara da kucak açmış oluruz.

22 Kasım saat 6:05 Güneş Yay Burcuna geçiyor. Güneş; Akrep’in derin, gizemli ve dönüştürücü etkisinden çıkıp Yay Burcuna girdiğinde kendini daha rahat ifade edebilecek ortamı bulabiliyor. Güneş, Ateş elementi bir burç olan Yay’da daha iyimser, daha neşeli ve maceraya açık olmamızı sağlayacaktır. Seyahat etmek, bilgimizi yaymak ve paylaşmak, yeni konuları öğrenmek ve hukuksal konularla ilgilenmek için olumlu enerjileri beraberinde getirecektir. Akrep’in tutucu ve sahiplenici enerjisinden çıkan Güneş, derinlerden çıkardığı bilgileri, şimdi başkalarıyla paylaşmak isteyecektir.

Genel olarak baktığımızda bu bütün Ateş Elementi Burçlarına (Koç, Aslan ve Yay) iyimserlik, neşe ve enerji getirecektir. Bu burçlarda doğanlar ve yükselen burcu Yay olan kişiler, kendilerini daha iyi ifade edebilecekler ve parladıklarını hissedebilecekler. Bu etkiyle hepimiz 21 Aralık’a kadar daha optimist ve özgür hissedeceğiz. Bu dönem kök salmak için pek uygun bir dönem olmayacaktır çünkü hepimiz kendimize göre farklı bir macera arayışı içinde olacağız. Her zamankinden daha fazla yeni ufukları keşfetme heyecanı ile yanıp tutuşacağız.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.