X
Kasım 2023 İkizler Burcunda Dolunay

Abrakadabra: “Söylediğim Gibi Yaratacağım”

Bu Dolunay sözcüklerin gücünü vurguluyor. Bu sebeple ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmeli, sonradan pişman olacağımız konuşmalar yapmamaya özen göstermeliyiz. Dolunay aynı zamanda, her şeyin görünür olup açığa çıkmasıyla ilgili… Dolayısıyla “Gerçeklerle Yüzleşme” zamanındayız.

Yay Burcu hayata dair düşündüğünde tek bir gerçeklik olduğuna inanır ve bu tek gerçekliğin kendi gerçekliği olduğunu düşünür. İkizler ise, gerçekliğin – tıpkı hayattaki her şey gibi – değişebileceğini bilir. Gerçeklik evrilebilir; yeni bilgilerle beraber farklılaşabilir. Bu sebeple İkizler Dolunayı bizlere yeniliğe açık ve esnek olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu dönemde başkalarının bizden farklı bakış açılarının olacağını anlamız gerekiyor.

Dolunay’da bizi en çok zorlayacak konu ise, farklı bakış açılarını objektif bir şekilde değerlendirirken kendi inançlarımıza yabancılaşmamız olacaktır. En önemlisi de daha önce hiç sorgulamadığımız inanç kalıplarımızla yüzleşmek zorunda kalabiliriz.

Satürn Balık Burcunda, Dolunay’a kare açı yaparken, daha önce geçerliliği olan inanç sistemimiz sınanabilir. Eskiden işimize yarayan, derleyip toplayarak tecrübe ettiğimiz, deneyip geçerliliğine ikna olduğumuz inançlarımızı yeni bilgiler ışığında yeniden değerlendirip revize etmemiz gerekecektir.

İletişim gezegeni Merkür’ün Balık Burcundaki Neptün’le tam kare açısı ise, süreci bizim için karmaşık bir hale getirebilir. Çok fazla bilgi ve veri olabilir ama biz bunların hangisinin güvenilir olduğuyla ilgili emin olamayabiliriz. Bu aşamada sezgilerimize güvenmemiz gerekecektir.

Eğer kendi gerçeğimizle tam olarak yüzleşebilirsek her şey görünür olup açığa çıkacaktır. Abrakadabra…