X
Kasım 2023 Akrep Burcunda Yeniay

13 Kasım’da 20⁰ Akrep Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Akrep dönemi, bilinçaltımızın derinliklerinde gizli saklı kalmış konularla temas zamanıdır. Sadece kendi bilinçaltımız değil, tüm insanlığın karanlıkta kalmış, ortaya çıkmamış, çıkamamış, gizli saklı ve tabu olan konularını temsil eder. Ruhumuzun derinliklerini ve insanoğlunun arzularını anlatır. Aynı zamanda kontrol, manipülasyon ve tam olarak göremediklerimizle ilgilidir.

Yeniay’ın Akrep Burcundaki Mars’la birleşimi ve Uranüs’ü karşısına alıyor oluşu bu Yeniay’ın çok güçlü ve kopartıcı bir enerjisi olduğunu gösteriyor. Uranüs radikal ve marjinal enerjisiyle ezber bozan bir gezegendir. Bizi uyandıran ve beklenilmeyeni beklemekle ilgilidir.

Uranüs reform yapar, çünkü çürümüş sisteme ve eski olana karşıdır. Fakat burada neye karşı durduğumuza çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü aslında neler olup bittiğini bilmiyor olabiliriz. Gizli olanı tam olarak görmek zaman ister; derinleşmek gerektirir. Akrep döneminde sessizleşip kendi içimize dönerek bu alana yaklaşırken, Uranüs bir tokat gibi bizi görmediklerimize uyandıracaktır. Bu etki, takıntı yapmış olduğumuz bazı konulardan özgürleşmemize de yardımcı olacaktır.

Yeniay yeni niyetler demek… İstek ve motivasyonlar demek…

Bu Yeniay’da eskiyi öldürüp çok güçlü ve farklı bir tohum ekeceğimiz kesin. İç gücünüzün bu tohumu büyütecek dirayette olması temennisiyle…