X

5 Ekim saat 21:39’da Ay 12⁰ Koç Burcunda, Güneş 12⁰ Terazi Burcunda Dolunay Fazını oluşturuyor. Her şeyin olgunlaştığı ve doruk noktasına ulaştığı bu dönemde, başkalarının isteklerini gözetme isteğimizle, kendi kişisel ihtiyaçlarımız arasındaki farklılıklar gergin hissetmemize neden olabilir. Bu sebeple birlikte hareket etmekle, tek başımıza yola devam etmek arasında kalabiliriz. Aynı zamanda bireysellikle, sosyalleşme isteği arasında bir denge kurabilmek bizi zorlayan konular arasında olabilir. Koç/Terazi aksında oluşacak Dolunay; ‘Ben’ ve ‘Sen’ arasındaki denge arayışını gündeme getirecektir. İlişkiler bize ayna vazifesi görürken başkalarının isteklerine karşın kendi istek ve ihtiyaçlarımızı da fark ediyoruz.

10 Ekim saat 16:21’de Jüpiter Akrep Burcuna geçiyor. Şans, bolluk, bereket ve erdem gezegeni Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep Burcunda kalacak. Jüpiter buradayken gerçeği arama konusunda yoğunlaşmamıza neden olacaktır. Bu dönemde okült ve metafizik konulara her zamankinden daha fazla ilgi olabilir. Hayatı daha derin bir seviyede anlamak isterken, gelip geçici yaklaşımlar yerine gerçek ve derin pratiklere yöneleceğiz. Popüler ruhsallıktan, gerçek ruhsallığa doğru bir geçiş olacaktır. Jüpiter Akrep insan bilincinin derinliklerine, yani bilinçaltına bir mercek tutulabilir. Psikoloji, psikanaliz, felsefe, rüyaların derin anlamı bir çoğumuzun ilgisini daha fazla çekebilir.

Bunun yanı sıra Akrep Burcunun konusu olan ortak paylaşımlar, ortak paralar, miras, borç alacak ilişkileri konularında bazı açılımlar olabilir. Bu konularla ilgili hukuki bazı düzenlemeler söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra cinsellikle ilgili konular mercek altına alınacaktır. Dolayısıyla önümüzdeki dönem tabuları farklı bir gözle değerlendirmek söz konuş olabilir.

8 Kasım 2018’e kadarki dönemde başta Akrep Burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler olmak üzere, Su Elementi burçları (Balık ve Yengeç burçları) için şanslı, bolluk ve bereket dolu bir dönem olacaktır. Bu burçların kendilerine olan güven ve inançları artarken hayatlarına yeni bir yön vermek isteyebilirler. Bu dönem kişisel gelişim için oldukça faydalı olacaktır. Bu kişiler yeni ilgi alanları bulurken hayattaki gerçek tutkularının ne olduğunu keşfedebilirler.

14 Ekim saat 13:12’de Venüs Terazi Burcuna geçiyor. Venüs Terazi Burcundayken yönetici konumundadır; dolayısıyla burada güçlüdür. Böylece Venüs bütün olumlu özelliklerini ortaya koyar. Romantizm, zarafet, aşk ve sosyal ilişkiler Venüs’ün Terazi Burcunda olacağı 7 Kasım tarihine kadar ön planda kalacaktır. Bu dönem boyunca ikili ilişkilerde uyum sağlamak her zamankinden daha kolay olabilir. Bu dönemde ilişkimizi dengeleyebilir, günlük hayatımıza güzellik ve estetiği daha fazla katabiliriz. Bu dönem kültürel ve sanatsal faaliyetler için oldukça elverişli olacaktır. Sosyal duyarlılığımız artarken hayatın güzelliklerini ve rafineliğini daha fazla içimize almak isteyebiliriz.

Önümüzdeki dönem başta Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler için ilişkilerini dengeleyebilecekleri, hayatlarında uyum ve denge sağlayabilecekleri güzel bir dönem olacaktır. Buna paralel olarak diğer Hava Elementi burçlar – İkizler ve Kovalar – cazibelerinin arttığını, ilişkilerinde uyum ve dengenin daha rahat sağlandığını fark edebilirler.

17 Ekim saat 10:59’da Merkür Akrep Burcuna geçiyor. Böylece günlük iletişimimizde objektif alandan sübjektif alana geçiyoruz. 5 Kasım’a kadarki dönemde iletişimde denge kurmaya çalışan bir tarz içindeyken, şimdi kendi iç dengelerimize yöneliyoruz. Başkalarını memnun etmek yerine kendi fikir ve düşüncelerimize ve bilinçaltının bilinmeyenine yoğunlaşıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönem boyunca zihnimiz okült, mistik ve sezgisel konularla ilgilenmek isteyecektir. Bu sebeple günlük konuşmalarda derinlik sağlamak mümkün olabilecek.

19 Ekim saat 22:12’de 26⁰ Terazi Burcunda Yeniay Fazı oluşuyor.
Önümüzdeki ay boyunca mevcut tüm sosyal ilişkilerimizi gözden geçirmek ve sınamak isteyebiliriz. Şimdi tüm ilişkilerimiz için bir tohum atmış oluyoruz. İlişkilerimizin hayatımızın yapısını ne kadar etkilediğini şimdi daha iyi göreceğiz. Mevcut ilişkilerimizle ilgili fazlaca düşünebilir ve bunlarla ilgili ciddi kararlar almak isteyebiliriz. “İlişkilerimizin nasıl olmasını istiyoruz?” “Başkalarıyla kurduğumuz bağlar nasıl? Mevcut ilişkimiz bizi yeterince tatmin ediyor mu?” bu dönemde sorgulamamız gereken konular arasında olacaktır.

22 Ekim saat 21:29’da Mars Terazi Burcuna geçiyor. Savaş ve mücadele gezegeni Mars Terazi Burcunda düşük durumdadır. Bu sebeple buradayken gücünü tam olarak gösteremeyecektir. Mars bu konumdayken, savaşması gereken yerde anlaşma yapmaya çalışacak, mücadele etmesi gereken yerde ise, karşısındakinin bakış açısını anlamaya çalışacaktır. Kısacası Mars’ın enerjisi, Terazi Burcunun adil ve uzlaşıcı özellikleriyle ters düşer. Bu dönemde hedefe ulaşmak için direk olarak mücadele etmek yerine başkalarını aracı etmeye çalışabilir, diplomatik yollarla çözüme ulaşmak isteyebiliriz. Bu durumda ilişki dengelerini korumak kolay olmayacaktır. Hem iş odaklı ilişkilerde, hem de ikili ilişkilerde dengelerin bozulması söz konusu olabilir. Daha da önemlisi huzur ortamını bozmamak adına ses çıkarmadan istek ve ihtiyaçlarımızı direk olarak öne sürmekten çekinebiliriz. Bu da pasif – agresif durumlara ya da daha sonra öfke patlamalarına sebep olacaktır.

9 Aralık’a kadar olan dönemde Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler enerjilerinin arttığını hissedebilirler. İçlerinde yükselen enerjiyi sağlıklı bir şekilde kullanabilirlerse fiziksel olarak da güçlendiklerini hissedeceklerdir.

23 Ekim saat 8:27’de Güneş Akrep Burcuna geçiyor.
Böylece önümüzdeki ay boyunca hayatın derin anlamını anlamaya yöneleceğiz. Bilinmeyen gizemli konular, okült, psikanaliz ya da ezoterik konular ilgimizi çekebilir. Bu dönemde aynı zamanda arzular ve tutkular en üst seviyeye yükselecektir. Derinliğin yanı sıra, aşırılıklar da bu dönemde söz konusu olacaktır. Bu sebeple yüksek bilinç devreye girer ve Kasım ayının sonuna kadar olan dönemde, kendi irademiz dışında oluşan durumlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Akrep, başkalarından etkilenmenin ve başkalarını etkilemenin burcudur. Böylece bizler de önümüzdeki ay boyunca günlük hayatımız içinde yaptığımız işlerle iz bırakabiliriz.

BU YAZININ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İZİN ALMADAN HİÇ BİR ŞEKİLDE KULLANILAMAZ. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.