X
Aralık 2022 Oğlak Burcunda Yeniay

23 Aralık’ta 1⁰ Oğlak Burcunda gerçekleşen Yeniay güvenlik konusunu gündeme getiriyor. Ayaklarımızı yere sağlam basmak isterken ciddiyet ve sorumluluklar ön plana çıkıyor. Pratik hayatta işe yarayan, somut ve gerçekçi bir atmosfer içine giriyoruz.

Her şeyin kurallar çerçevesinde ilerlediği, klasik yöntemlerin saygı gördüğü ve kabul edildiği bir enerjinin etkisi altındayız. Bu da bir nevi kendi kendimizi kısıtlamamıza sebep olan, kendi hapishanemizi yaratmamıza neden olabilir. Güvenlik ihtiyacı içinde sınırlarımızı netleştirirken ördüğümüz duvarların bir hapishane haline gelmemesine dikkat etmek gerekiyor.

Çünkü burada yapılması ve yapılmaması gereken şeylerin listesi nettir. Burada şu soruları sorabiliriz. Beni olmak istediğim insan olmaktan alıkoyan şey nedir? Kendimi nerelerde ve nasıl kısıtlıyorum? Kendime nerede limitler koyuyorum? Güvence uğruna gereksiz tutunmalarım var mı?

Oğlak dönemi aynı zamanda kaynakların kısıtlı olduğu bir mevsimi temsil eder. Dolaysıyla bu kısıtlı kaynakları doğru yönetmek yaşamsal olarak önemli ve gereklidir. Bu sebeple, bu dönemde kaynaklarımızı nasıl kullanacağımıza dair de yeni bir gözlem yapabiliriz. Böylece kendimize yeni bir ajanda hazırlayabilir ve yeni hedefler koyabiliriz.

Yeniay derecesinin Uranüs’le yaptığı açı bizi, tutunma ve özgürlük arasında bir denge bulmaya zorluyor. Jüpiter’in Koç Burcunda yaptığı ateşleyici etki ise, hareket etmeyi ve öne çıkmayı zorunlu kılıyor. Eğer kendi öncelik ve gerekliliklerimizi doğru tespit edebilirsek bu hareketli enerjiyi bizi harekete geçirmesi için kullanabiliriz. Yeni yıl öncesi belirlediğimiz niyetlerde girişimci olmamız mümkün olacaktır.