X

7 Ağustos saat 21:11’de 15⁰ Kova Burcunda Dolunay Fazında Ay Tutulması gerçekleşiyor. Dolunay ilişkilerle ilgiliyken Aslan/Kova aksında gerçekleşecek Dolunay, ilişkilerimizde, olduğumuz gibi kabul edilmekle, kabul edilmek için çabalamak arasındaki dengenin altını çiziyor. Toplumca, ailece, sevdiklerimizce sevilmek ve kabul edilmek için çoğu zaman maskeler takarız. Toplumun normlarına uymak, ailenin beklentilerini karşılamak ve sevdiğimiz kişiyle ilişkimizi yürütebilmek için bunları düşünmeden yaparız. Fakat bazen bu maskeler bize ağır gelir. Bir gün bir bakarız bu maske yüzümüze yapışıp yüzümüzü eritmiş. Bize ait olmayan ama bizim bir parçamız haline gelmiş bu maskeyi çıkartabilir miyiz? Beklentilere karşı gelerek ya da farklı davranarak sevilmeme ihtimalini göze alabilir miyiz? Gerçek sevgiyi bulmanın yolu buradan geçse de buna gönüllü olmakta zorlanırız.

Bu Dolunay ve Ay Tutulması tüm bu konuları gündeme getirecektir. Özellikle Sabit Burçların 15⁰ sinde kişisel gezegenleri olanların. 6 – 8 Ağustos doğumlu Aslan Burçları, 4 – 6 Mayıs doğumlu Boğa Burçları, 6 – 8 Kasım doğumlu Akrep Burçları ve 3 – 5 Şubat doğumlu Kova Burçları bu tutulmadan direkt olarak etkilenebilirler. Aynı zamanda Yükselen Burcu Kova ve Aslan olan kişiler de bu tutulmadan etkilenecektir. Ay Tutulmaları 6 aylık bir süre içinde etkisini gösterir. Bu sebeple Şubat ayından beri gelişen olaylar bu dönemde doruk noktasına ulaşmış olabilir. Olayların tamamıyla bir sonuca ulaşması ise 2018’in Şubat ayını bulacaktır.

13 Ağustos saat 4:01’de Merkür 11⁰ Başak Burcunda ters hareketine başlıyor. 26 Temmuz’da Başak Burcuna geçen Merkür eğitim, iletişim, haberleşme ve ulaşım gibi konularda hareketlilik getirmişti. Merkür şimdi ters hareketine dönüyor ve Başak Burcundaki yolculuğuna Eylül sonuna kadar devam edecek.

Merkür Başak Burcundayken detay isteyen konular ve analitik düşünme gerektiren işler üzerine fazlaca yoğunlaşmış olabiliriz. Mükemmeli bulmak için fazlaca çaba sarf edilmiş olabilir. Fakat şimdi Merkür’ün ters hareketine başlayınca, geçen ay sonundan beri uğraştığımız konuların üzerinden tekrar geçmemiz ve bazı işleri tekrar etmemiz söz konusu olabilir. Şimdi artık satır aralarını okumamız gereken bir dönemdeyiz; bazı eksikleri daha net bir şekilde görebiliriz.

Merkür ters hareketine 31 Ağustos’a kadar Başak Burcunda devam edecek ve daha sonra kısa bir süreliğine Aslan Burcuna geri dönecek. Merkür 5 Eylül’de 28⁰ Aslan Burcunda düz hareketine başlayacak ve 10 Eylül’de tekrar Başak Burcuna girecek. Dolayısıyla Merkür daha ters hareketine başlamadan, girişimlerimize, iş, proje ve anlaşmalara dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Merkür’ün ters hareketini yanlışları düzeltmek, satır aralarını okumak, eksikleri fark etmek ve saklanmış bazı bilgileri fark etmek için kullanabiliriz.

21 Ağustos saat 21:30’da 28⁰ Aslan Burcunda Yeniay Fazında Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Yeniaylar ve Güneş tutulmaları bir dönemim bitip başka bir dönemin başladığını haber verirler. Eski alışkanlıkları bir tarafa bırakıp yepyeni bir sayfa açmakla ilgilidir. Bazı ilişkilerde, sanatta, yaratıcılık isteyen konularda, tutkuyla yapılan işlerde, kraliyete ve yönetime ait konularda ve ego merkezli temalarda yenilik ve beklenmedik değişimler beklenebilir.

Bu tutulmadan öncelikli olarak Aslan Burcunun 28⁰sinde kişisel gezegeni olan kişiler etkilenecektir. Bunun yanı sıra 16 – 18 Şubat doğumlu Kova Burçları, 18 – 20 Mayıs doğumlu Boğa Burçları, 20 – 22 Ağustos doğumlu Aslan Burçları, 19 – 21 Kasım doğumlu Akrep Burçları tutulmadan direkt olarak etkilenecekler.

23 Ağustos saat 1:21’de Güneş Başak Burcuna geçiyor. Başak dönemi bir hasat dönemidir. Tüm yaz ayı boyunca keyif yapıp hayatın tadına ve lezzetine baktıktan sonra, kış ayları gelmeden, bu geçiş döneminde yeni dönem hazırlıklarına başlarız. Hala yaz sıcağının etkisini hissetsek de içimizde ufak ufak hareket ve telaş sinyalleri uyanacaktır. Okul öncesi hazırlıklar, yapılması gereken rutin işler ve kış dönemi planları şimdi başlayabilir. Bu dönem aynı zamanda faydalı olmak ve servis yapmakla ilgili konuların üst düzeye ulaştığı bir enerji alanı oluşturur. Bu sebeple gönüllü çalışmalar veya yardıma ihtiyaç duyan kişilerle ilgili konular gündeme gelecektir. İletişim ve bilgi akışının hızlanması, seyahatlerin de artmasına sebep olabilir.

26 Ağustos saat 7:30’da Venüs Aslan Burcuna geçiyor. Venüs, sevecen ve şefkatli Yengeç’ten çıkıp ateşli Aslan’a girdiğinde kendini iyice göstermek isteyecektir. Venüs buradayken ilişkilerde parlamak ve eğlenmek ister. Yani tam bir parti havasındadır. Lüks şeylerden zevk alır ve yaratıcılığını sonuna kadar kullanabilir. Diğer taraftan yaratıcılığını en çok kendini ortaya koymak ve beğenilmek için kullanacaktır. Dolayısıyla bu dönem boyunca gösteri ve şov dünyası, sahne ve sanat, kısacası yaratıcılığın göz önünde olabileceği tüm alanlar aktive olacaktır. Venüs’ün Aslan Burcunda kalacağı 20 Eylül tarihine kadar, Aslan Burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar parladıklarını ve yaratıcılıklarının arttığını fark edebilirler. Bu kişiler tüm ilgiyi üstlerinde tutmaktan keyif alacak ve ilişkilerini istedikleri şekilde düzenleyebilecekler.

31 Ağustos saat 18:28’de Merkür ters hareketinde Aslan Burcuna geçiyor. İletişim gezegeni Merkür’ün kendinden emin ve kararlı Aslan Burcuna geçmesiyle bizler de fikirlerimizi güven ve cesaretle ortaya koyabileceğiz. Merkür 5 Eylül’de 28⁰ Aslan Burcunda düz hareketine başlayacak ve 10 Eylül’de tekrar Başak Burcuna girecek. Bu dönemde, fikir ve düşüncelerimizi renkli bir şekilde ifade edebilir, başkalarının fikir ve düşüncelerini de keyifle takip edebiliriz. Bu dönem boyunda dikkat etmemiz gereken konu ise, aşırı gurur olacaktır. Sadece kendi düşüncelerimize değer vermek ve bilginin değişmezliği konusunda ısrarcı olmak dönem sonunda bizi zorlayabilir.

Bu yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan hiç bir şekilde kullanılamaz. FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU UYARINCA KISMEN VEYA TAMAMEN BU SİTE, E-BÜLTEN VE E-POSTA İÇERİĞİNİN ESER SAHİBİNİN İZNİ OLMAKSIZIN KOPYALANMASI, YAYIMLANMASI VE DAĞITIMI HUKUKİ VE CEZAİ YAPTIRIMA TABİ OLUP, AYKIRI DAVRANANLAR ALEYHİNDE GEREKLİ TAKİBATIN YAPILMASI GEREKLİ HALE GELİR.